Zirkonyum Diş Fiyatları Ne Kadardır?

Teknolojinin gelişimiyle zaten birçok alanda kullanılmakta olan Zirkonyum artık diş hekimliği alanında da kullanılmaya başlandı. Bir diş kaplama malzemesi olarak kullanılan Zirkonyum ışık geçirgenliği, doğal diş minesine benzer yapısı itibariyle, kullanıcılara büyük avantajlar sağlıyor. Geleneksel ve en çok tercih edilen diş kaplama yöntemi olan porselen kaplamanın sağlık ve estetik açıdan yarattığı birçok dezavantajı Zirkonyum diş kaplama yöntemiyle geride bırakmak mümkün. Sağladığı avantajlara nazaran Zirkonyum diş fiyatları sanıldığı kadar yüksek değil. İlk çıktığı günden bu yana Zirkonyum diş fiyatları oldukça makul bir noktaya inmiş durumda. Üstelik Zirkonyum diş için metal destekli bir malzeme kullanılmak zorunda olmaması kullanıcılar açısından son derece avantajlı.

Metal Destekli Kaplamalara Son

Zirkonyum diş kaplama, Zirkonyum diş fiyatları, diş kaplama yöntemlerinMetal destekli kaplama malzemeleri zamanla ağızda metal bir tadın sürekli olarak hissedilmesine sebep olabiliyor. Üstelik estetik açıdan mat bir görünüm, ışık geçirgenliğinin zayıflaması yüzünden bazı ışıklarda metal malzemenin görünmesi gibi problemler en çok karşılaşılan problemler. Elbette rengi ve matlığı yüzünden birçok kaplama malzemesi ilk anda dişlerin kaplama olduğunun anlaşılmasına sebep oluyor. Oysa Zirkonyum diş kaplaması dışarıdan bakıldığında doğal dişten ayırt edilemeyecek kadar doğal görünüyor. Bunda renginin ve ışık geçirgenlik özelliğinin büyük bir etkisi var. Bunun yanı sıra diş dokusuyla, özellikle diş etleriyle son derece uyumlu olduğu için diş etlerinde bir renk değişikliğine, herhangi bir morarmaya sebep olmuyor. Korozyon oluşmasına oldukça dayanıklı bir yapısı var. Pürüzsüz yüzeyi ve kaygan dokusu sayesinde zamanla lekelenmeye de sebep olmuyor. Kullanıcılarına sağladığı büyük avantajlar ve estetik farklar sayesinde Zirkonyum diş fiyatları önemli olmaktan çıkıyor. Çünkü başka kaplama malzemelerinin süreç içinde yarattığı sorunların hiç birini yaşamayacağını bilmek çoğu zaman daha değerli olabiliyor.

Özellikle estetiğe önem veren kullanıcıların ön dişler için metal destekli porselen kaplama yerine rahatlıkla tercih edebileceği bir alternatif Zirkonyum dişler. Fiyat dengesinin de oluşmasıyla, geleneksel diş kaplama yöntemlerinin gün geçtikçe daha da az tercih edileceği hekimlerin ortak görüşü. Diş hekimleri, alerjik bünyesi olan hastalarınaysa özellikle Zirkonyum diş öneriyorlar. Çünkü Zirkonyum diş kaplamasında kullanılan malzemelerin alerjik reaksiyonlara sebep olmadığı testlerle doğrulanmış durumda.

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*