Vajina Sıkılaştırma İşleminin Faydaları Nelerdir?

vajina sıkıştırma, vajina sıkıştırma işlemi, vajina sıkıştırmanın faydaları

Vajina sıkılaştırma nedir?

 Lazerle vajina sıkılaştırma, lazer ışınları kullanılarak elastikiyetini kaybetmiş olan vajinanın destek dokusunun canlandırılıp harekete geçirilmesiyle gerçekleştirilen daraltma işlemidir. Yapılan uygulama ile vajina altında yer alan destek dokunun yeniden güçlenmesi sağlanır. Bu sayede vajinal sıkılaştırma gerçekleştirilerek küçülür ve daralır. Özellikle cinsel hayatı aktif olan ve doğum yapan kadınlarda vajina bölgesi zaman içerisinde gevşeyerek eski yapısını kaybedebilir. Yaşanan bu durumla cinsel ilişki esnasında keyif alınmamasıyla cinsel hayatı etkileyebilmektedir. Aynı zamanda zamanla gevşemenin ilerlemesiyle mesanedeki idrarı tutmaya yarayan kasların da görevini yerine getiremeyerek idrar kaçırma olaylarının yaşanması mümkün olabilmektedir. Lazerle yapılan uygulama ile bu sorunlar tamamen ortadan kaldırılmaktadır.vajina sıkıştırma, vajina sıkıştırma işlemi, vajina sıkıştırmanın faydaları

 Lazerle sıkılaştırma işlemi nasıl yapılmaktadır?

 Lokal anestezi sağlayan yöntemlerle bölgedeki hissin ortadan kalkması sağlanarak, tüm vajina bölgesine lazer ışınlarıyla uygulama yapılır. Vajinanın ön, arka ve yan bölgelerindeki duvarlara lazer ışınlarının etki etmesi sağlanır. Her hangi bir cerrahi işlem uygulanmamaktadır. Yapılan lazerle vajina sıkılaştırma işlemi yaklaşık 20 – 30 dakika sürmektedir. İşlem sonrasında hem kontrol hem de gerekli ise 1 seans daha uygulama yapılabilmesi için 1 ay sonra kontrole gidilir. Aynı gün içerisinde eve gitmek mümkündür. Lazer uygulaması sonrasında ilk bir kaç gün hafif kızarma ve ağrı olabilir, fakat bu belirtiler kendiliğinden kısa sürede geçecektir. Vücudun vajina bölgesinde her hangi bir ödem oluşması meydana gelmemektedir.

 Lazerle vajina sıkılaştırma işleminin faydaları nelerdir?

 – Cinsel ilişkiden tekrar haz alınmasını sağlar.

 – Vajinadan gelen akıntılar durdurulmuş olacak.

 – Vajina bölgesindeki kasların sıkılaştırılması sağlandığı için idrar kaçırma sorununa zemin oluşturan etkenlerden birisi ortadan kaldırılmış olacak.

 – Genital bölgede kişiyi rahatsız eden görüntü ortadan kaldırılarak daha iyi bir görüntüye kavuşacak.

 – Cinsel ilişki esnasında hissedilen ağrı sorunu ortadan kaldırılacak

 – Menopoz döneminde olan kadınların yaşadığı ıslanma sorunu ile ilgili destekleyici olarak bu soruna çözüm olabilecektir.

 Lazerle sıkılaştırma işlemi sonrası nelere dikkat edilmelidir?

 Lazerle yapılan uygulama cerrahi bir operasyon olmadığı için iyileşme süreci oldukça hızlıdır. Uygulama sonrasında aynı gün normal yaşantıya devam edilebilir ve aynı gün içerisinde duş alınmasında da bir sakınca bulunmamaktadır. Lazerle vajina daraltma işleminden 20 – 25 gün sonra cinsel hayata devam edilebilir.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*