ÜSTÜNE GÖRME NEDİR YA DA ZAMANI VAR MIDIR?

üstüne görme, adet görme, üstüne adet görme

Üstüne görme rahatsızlığı son zamanlarda kadınların en büyük endişeleri arasında yerini alıyor ve özellikle gebelik esnasında sorunların oluştuğu kanısını doğurabilir. Özellikle de kulakta kulağa yayılıp günümüze kadar gelen rivayetlerden kaynaklanan bu durumdan dolayı o kadar da korkmanıza gerek yoktur. Zira belirli zamanlarda doğal bir şekilde oluşması gereken üstüne görme ve ya gebelik kanaması yalnızca belli durumlarda hamileliğe karşı bir risk oluşturabiliyor. Dilerseniz bu kanamanın sebeplerini en kısa ve en doğru şekilde yazımızda bulabilirsiniz.üstüne görme, adet görme, üstüne adet görme

Üstüne görme kanaması her kadında olmak zorunda değildir ve bu nedenle olması ve ya olmaması durumu anlayışla karşılanmalıdır. Gebeliğin gerçekleşmesi halinde ise rahim duvarlarına tutunmak isteyen embriyonun bu tutunma aşamasında rahimde meydana gelmiş olan değişimlerden dolayı ufak kanamalara yol açması çok normaldir. Bu kanama çoğunlukla pembe renkli olarak gerçekleşir ve özellikle normal adet kanamasından çok daha az olmaktadır. Fakat bu kanamanın çeşitli sorunlardan kaynaklanması da mümkündür. Bu nedenle kanamalarınızın adet kanaması kadar çok olması ya da kırmızı olması ve sıklıkla tekrarlanması halinde doktorunuza bu durumdan bahsetmeniz en doğru davranış olacaktır. Zira üstüne görme kanaması genellikle ayda en fazla bir defa gerçekleşir ve devamlı bir şekilde olamaması durumu bazı sorunlara delalet olabilmektedir. Bazı kadınlarda ise gebelik döneminde cinsel ilişki sonrasında adet kanaması gibi az fakat hafif bir akıntı meydana gelebilir. Bu durum herhangi bir soruna işaret etmemektedir ve gebeliğin neredeyse son aylarına kadar cinsel ilişki yaşamak mümkün hale gelir. Lakin bu kanamaların durumu ile miktarı halinde doktorunuzu rutin kontrollerde bilgilendirirseniz konu hakkında gerekli tetkikleri yapmasını da sağlamalısınız.

Kimi zaman gebeliğin gerçekleşmesine rağmen ilk ay bir miktar adet kanaması olabiliyor ve bu durum ise yine rahmin bebeğe hazırlanmasından dolayı kaynaklanmaktadır. Rahimdeki dokuların daha fazla damara ve ya kasa sahip olması kanlandırılması ve bebeği besleyebilecek bir duruma gelmesi için içeride oldukça geniş çaplı bir çalışma gerçekleştirerek rahim duvarları da kat kat kalınlaşmaktadır.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*