Twitter Hesabı Nasıl Oluşturulur?

twitter hesabı açma, twitter hesabı nasıl açılır, twitter hesabı açma yöntemleri

Twitter’ı günümüzde yaklaşık 100 milyon insan kullanmaktadır. Bu kullanıcıların her biri bu sosyal medya platformunda düşüncelerini paylaşarak kendi özgür fikirlerini sunmaktadırlar. Siz de bu platformda şahsi düşüncelerinizi sunmak istiyorsanız hesabınızın olması için bir adet telefon numarası ve e-posta adresiniz yeterli olacaktır. Twitter’ı kullanmak için İOS, Android veya web üzerinden bağlanmanız gerekir. Aşağıda yer alan adımları takip ederek uygun işlemlerle kayıt olabilirsiniz.twitter hesabı açma, twitter hesabı nasıl açılır, twitter hesabı açma yöntemleri

  1. Twitter uygulamasına veya web adresine girdikten sonra alt tarafta yer alan kayıt ol kısmına tıklıyoruz.
  2. Bu kısımda çıkan isim, soy isim, doğum tarihi, telefon numarası veya e-posta alanlarını doğru bir şekilde doldurarak ilerle diyoruz.
  3. E-posta ile kayıt olduysak mail hesabımıza gelen doğrulama kodunu, telefon numarasıyla kayıt olduysak SMS veya sesli arama yollarıyla bizden istenen kodu girerek doğrulama yapıyoruz.

Bu işlemlerin tümünü İOS, Android ve Web üzerinden yapabilirsiniz. Twitter kullanıcısı olmanız için 13 yaşından büyük olmanız gerekmektedir. Eğer yaşınız küçük ve kullanmak istiyorsanız ebeveyn izin belgesini doldurarak işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz. Kullanıcı adına gelecek olursak kısaca bahsedelim. Kullanıcı adınız takipçileriniz veya takip ettiklerinizden gelen yanıtları ve direkt mesajları size gönderirken kullandıkları kısımdır. Tamamen size özel olan bu isimleri 15 karakterden az seçmek zorundayız. Markaların fazla olmasından dolayı karışıklığı engellemek için ‘’Twitter’’, ‘’Admin’’, ‘’İnstagram’’, ‘’Facebook’’ gibi daha da farklı kurumsal isimleri kullanmanız yasaktır. Kayıt olurken girmiş olduğunuz kullanıcı adını değiştirmek isterseniz ayarlar kısmından yapabilirsiniz. Ama yeni seçecek olduğunuz kullanıcı ismi kimse tarafından kullanılmamalıdır.

Twitter Kısaltmaları Nelerdir?

Bütün sosyal medya platformlarında olduğu gibi Twitter’ı kullanan insanların da kısayol olarak kullandıkları bazı kısaltmalar vardır. Bunlardan bazıları şunlardır:

Retweet: Farklı bir kullanıcının paylaştığı Tweet’i sizin takipçilerinizinde görmesi için yaptığınız işlemdir. Kısaca RT olarak da bahsedilir.

Trending Topic: TT olarak da anılan bu kısaltma kısaca bir ülkede ki yaşanan konulara yönelik kullanıcıların paylaşımlarının gösterildiği yerdir.

Direct Message: Aynı kısaltma İnstagram üzerinden de kullanılmaktadır ve kısaca DM olarak söylenilmektedir. Başka birisinin size atmış olduğu mesajı simgelemektedir.

Twitter Neden Kullanılıyor?

Twitter genel olarak bakıldığında normal bir sosyal medya platformu olarak görülmektedir. Ama durum hiç sandığınız gibi değil. Mesela Dünya üzerinde yaşanan bir olay olduğunu varsayalım. İnsanlar bu olay hakkında düşünce ve fikirlerini belirterek tepki gösterebilirler ve viral (herhangi bir paylaşımın bir anda popüler olması) olarak herkesin bu konuda bilgi edinmelerini de sağlayabilirler. Özellikle günümüz güncel haberlerini, etkinliklerini ve siyasal olan her şey bu sosyal medya platformunda dönmektedir. Halkla İlişkiler ekipleri ve pazarlamacılar buradan bilgiler edinerek marka bilinçlerini arttırmak, daha etkin bir rol oynamak ve müşterilerini daha mutlu etmek adına çalışmalarda sürdürmektedirler.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*