Tüy Azaltan Şifalı Bitkiler

tüy azaltan bitkisel, bitkisel tüy azaltıcılar, tüy azaltma yöntemleri

Genellikle tüyler bayanların en büyük görsel problemlerinden biridir. bayanlar tüylerden kurtulmak isterken birçok geçici ve ağrılı yöntemlere başvurur. Birçok bitki ve birçok bitki kürleri istenmeyen tüyler için bulunur. Sizler için biz de tüy dökücü bitkileri ve bit kürlerinin nasıl yapılacağını paylaştık.tüy azaltan bitkisel, bitkisel tüy azaltıcılar, tüy azaltma yöntemleri

Çözüm 1: 2 çay kaşığı tuz, 1 adet limon

Bir kaba limon suyunu sıkarak tuzu içine ekleyip karıştırın. Bir pamuk yardımı ile ağda işleminden sonra tüylerin çıktığı bölgelere bu karışımı sürün. Yaklaşık bu işlemi 3 kez uygularsanız sonuçların olumlu olduğu nu göreceksiniz. Kıl köklerine kadar limon ve tuz inerek köklerin zayıflamasına yardımcı olur. Aldığınız bölgeleri limon ve tuz yakabilir, eğer yanma hissederseniz hemen yıkamalısınız. Bacak bölgesinde limon ve tuz karışımını 2 saat, yüz bölgesinde ise 15 dk bekletmelisiniz.

Kullanımı: İstenmeyen tüylere 3 ağda işleminden sonra çözüm olmaya başladığını göreceksiniz. Ağda işleminin hepsinden sonra hemen uygulamanız gerekir ve isterseniz ekstra olarak ağdadan sonraki 4 güne kadar her gün tekrar edebilirsiniz.

Çözüm 2: Sarımsak, soğan

Rendelenen soğanın suyu bir yere alınır. Bir adet sarımsak içine rendelenir. Rendelediğiniz sarımsağı sulandırıp, soğan suyunun içine ekleyerek karıştırın. Ağda yapılan bölgeye karışımı parmaklarınızla yedirin. Kılları, soğanın etkisi tamamen bitirmeye yöneliktir. Her işlemden sonra uygulayabilirsiniz. 1 saat uygulanan yerde bekletilmesi uygundur. Tamamen tüylerinden kurtulmak isteyenler içinse son derece basit bir tariftir.

Çözüm 3: Zeytinyağı, portakal

Portakal soyulduktan sonra robottan kabuk kısmı geçirilir. Malzeme kremsi bir yapıya geldikten sonra bir yemek kaşığı zeytinyağı ilave edilir. İstenilen bölgeye bu şekilde ağda işleminden sonra uygulanır. Bir saat bekletildikten sonra yıkanır. Limon ve portakal gibi meyveler asit içerikli olduğu için kıl köklerini yakıcı etki gösterirler.

Evde, tüylerden kurtulmak için uygulanan kürlerin dışında, içeriden beslenerek de tüyleri azaltmaya gidebilirsiniz. Nane çayı da bunlardan bir tanesidir. Düzenli aralıklarla nane çayını içtiğinizde tüylerinizin azaldığını göreceksiniz.

İstenmeyen tüyler için ikaz!

Tüylerini bazı bayanlar doğal yollarla azaltmak yerine tüy sarartıcı maddeler kullanabilir. Bu maddeleri tatilde ya da deniz kıyısında kullanan bayanlar oldukça dikkatli olmalıdır. Uzun vadede tüy sarartıcı hiçbir işe yaramaz. Ayrıca doğal yöntemlerden biri de değildir. Tüyleri almamak doğallık değildir yalnızca bakımsızlıktır. Bu nedenle tüylerinizden herhangi bir tüy alma aparatı ile kurtulmalısınız.

Tüy jiletle aldıktan sonra kullanılmaz. Köklere jilet etki etmediği için hiçbir işe yaramaz. Kıl köklerinin tamamen sonuna ulaşabilmek önemli olandır. Yüzeysel bir bakım sağlayan jileti kullanırsanız, yaptığınız bakım kürleri de yüzeyde kalacaktır. Deri altına kalan tüylerden geçmeyen maddeler tüylerinizi azaltmaya yaramaz. Bu nedenle tamamen tüylerin o bölgeden temizlenmesi gerekir. bu işlemler için jilet dışında kullanılan tüm tüy sökücülere bu işlemler geçerlidir.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*