Tüp bebek tedavisi nasıl yapılıyor?

tüp bebek tedavisi, tüp bebek tedavisi yapımı, tüp bebek nasıl yapılır

Bununla birlikte de klasik tekniklerden hariç olarak en son yeni gelişmeler ile laboratuar ortamları bu noktada devreye giriyor. Tedavi yönteminde ise erkek ve dişi döl hücrelerinin laboratuar ortalımında bir araya gelmesi sonucunda oluşacak olan embriyoların yeteri kadar gelişimi tamamlamasıyla birlikte anne karnına yerleştirilir. Bu işlem tüp bebek işlemidir.tüp bebek tedavisi, tüp bebek tedavisi yapımı, tüp bebek nasıl yapılır

Tüp bebek işlemi önceleri enfeksiyon ile cerrahi müdehaleleler ile tüplerde kalıcı hasarlara neden olmuş kadınlar arasında uygulanmıştır. Ancak daha sonraları ise bu uygulama ile birlikte daha geniş olan alanlara yayılmıştır. Ayrıca kısırlığıa neden olan tedavilerde de kullanılmıştır.

Tüp bebek uygulamalarında kadın yumurtalıklarının uyarılması için bazı ilaçlar kullanılır. Bu uyarılma embriyonun oluşturmak için bir çok yumurtam oluşturmasıdır. Bunun amacı embriyo oluşturmaya aday olan bir çok sayıda yumurtanın oluşturulabilmesidir. Bundan dolayı da embriyo saysının fazla olmasından dolayı da bununla birlikte gebelik şansının da daha yüksek olmasıdır. Tüp bebek uygulamaları yanında ilaçsız olarak ta tüp bebek uygulanabilir. Ne kadar tüb bebek uygulanması için ilaç kullanmakta olan problemli çifler için annelerden alınan yumurta hücrelerinin laboratuar ortamında geliştirilmesi, erkek sperm hücrelerinin ise birleştirilmesi ile uygulanır. Bu hücrelerin de gelişmesi için laboratuar ortamında birleştirilen yumurtaların embriyo haline gelmesi ile birlikte anne rahmine konulur. İlaçsız tüp bebek uygulamalarında tüp bebeklerin tek farkı ilaç kullanmadan bir laboratuar ortamında gerçekleştirilmesidir.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*