Topuklu Ayakkabı Giyerken Dikkat Edilecek Noktalar

topuklu ayakkabıda dikkat edilecekler, topuklu ayakkabı modelleri

Her yaş ve meslekten kadının ilk akla gelen ayakkabı alternatiflerinden birisi olan topuklu ayakkabılar, üretildiği ilk günden bu yana adeta ayakkabı sektörüne damga vurmuştur.  Hemen her giysi ile kombinlenebilen, kişisel beğeni anlayışını zarif bir görüntü ile birleştirmek isteyenlerin imdadına yetişen topuklu ayakkabılar, bu güzel özelliklerinin yanı sıra bazı can sıkıcı detaylara sahip olabilmektedirler. Topuklu ayakkabıların yarattığı tahribatı minimize etmek, daha konforlu bir kullanım için bilinmesi gereken bazı detaylar söz konusudur.topuklu ayakkabıda dikkat edilecekler, topuklu ayakkabı modelleri

Platform Topuklu Ayakkabıya Yönlenmeli

Kadınların topuklu ayakkabı giydiğinde en çok şikâyet ettiği noktaların başında ayak ve bel ağrıları gelmektedir. Şayet satın alınan topuklu ayakkabının giyildiği süreçte uygulanabilecek bazı püf noktalar kavranırsa, süreç çile olmaktan çıkacaktır. Bu konuda, topuğu 5 cm’den yüksek ayakkabı tercih edilecekse, yanında destek olarak silikon kullanılmalıdır. Daha çok ayak bölgesinin ön kısmında faydalanılan silikonlar, ayağın maruz kaldığı baskıyı hafifletmede görev üstlenirler. Deri Çizme gibi, bileğe kadar uzanan ve bu noktada bileği saran topuklu ayakkabı modelleri, yükün sadece topuğa binmesini engellemesi nedeniyle daha kolay ve güvenli yürüyüş sağlamaktadır. Ayak parmakları için bir tehdit olan sivri burun ayakkabılar, ilerleyen dönemde tüm ayağı sirayet edebilecek ağrılara sebep olabilmektedir. Buna çözüm olarak ön kısmı enine geniş ayakkabı modelleri göz önünde bulundurulmalıdır.  Platform topuklu ayakkabı stili de, stilettoların aksine, yükün tek bölgede toplanmasının önüne geçerek, daha kalın bir tabanla, daha sağlıklı bir kullanım süreci vaat etmektedir.

Normal Günlerde Düz Taban Giyilmeli

Kışları kullanmaya neredeyse mecbur olduğumuz çizme ve botların en az hasarla giyilebilmesi için gereken tüyolardan birisi de, çantalarımızda düztaban ayakkabı bulundurmak ve gerektiğinde bunlardan yararlanmaktır. www.xxx.com sitesinde yer alan ürünlerin tamamı, sağlığa tehdit oluşturmayan ürünlerden tedarik edilmektedir. Bu ihtimalin dışında,  ayakkabı satın almak için, ayakların neredeyse tamamen tükendiği akşam saatleri değil de, müsait olunan bir günde, erken saatleri tercih etmek daha iyi olacaktır.  Bu sayede henüz şişmemiş ayağınızın, sağlıklı ayakkabı numaralarında ayakkabı tercihinin önü açılmış olacaktır. Topuklu ayakkabı giyilen günleri takiben, özellikle de ciddi bir iş sürecinin yaşanmadığı günlerde, düztabanlı, ayakkabı tercihlerine eğinilmeli ve ekstra ayakkabı stresinden kaçınılmalıdır.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*