Tesettürün Yeni Gözdesi: Spor Giyim

spor tesettür giyim, tesettür giyimde spor dönem

Tesettür giyim zaman içerisinde kendine yenilik aşılayan ve yaptırımlarıyla çığ gibi büyümeye devam eden bir sektör olmuştur. Güzel olmak uğruna kadınların şıklık yarışı içerisine bu kez spor bir tarz eklenince ortaya çıkan sonuç alışveriş için bir an önce gard almaya yetiyor. Özellikle genç giyimde rahatlık ve şıklık ayrılmaz bir ikiliyken pek çok sportif tarzı da bünyesine alarak modaya ayak uydurur.  Sokakta görmeye alışılacak bu spor tesettür giyim genç ve dinamik bir görüntüyle kendini klişelikten ve tekrarlardan kurtarmayı amaçlarken kadınsı yapısını kırarken kendine yeni özellikler ekleyecektir.spor tesettür giyim, tesettür giyimde spor dönem

Renklerde ayrıntıyı yakalamak için kadınların göz zevkini yakalayabilmek son derece zordur. Moda hâkimiyeti hangi renklerdeyse ona uygun kıyafet seçimi yapmak da epey zordur. Bu yıl bu görevi sarı tonlarına ve pembenin uçuk tonlarına devredince kadınların da tarz anlayışı da farklılık kazanıyor. Yine de kahverengi ve bordonun torpilli bir tercih edilişi de gözden kaçmamaktadır.

Yeni bir gözde olan ve spor giyimde tercih edilen ‘bohem tarz’ ile feminen yapıyı kırıp retro ile nostaljik bir havaya girerek etnik desenli elbiselerle tek renkli ayakkabıyla bu stile ulaşmak mümkündür. Geçmişin modasını spor tesettür giyim için uyarlamak zor değildir. Gerek puantiye gerekse fırfırlı elbiselerle ya da ekoselerin klasikliğiyle büyük gözlüklerin kombinini yapmak bu tarza uygundur. Rahat ve şık olmak her kadının istediği bir güzelliktir.

Lükse düşkünlük ile spor giyim harmanlanınca yeni bir trend olan ‘athleisure giyim tarz’ ile yeni sezon tesettür giyim modasına damgasını vuracak iddialı bir giyim şeklidir. Bu akımda önemli parçalar, sneakers botlar ve spor ayakkabılarla uydurmak bir hayli afili görüntülere sebep olacaktır. Şıklığın nirvanasına ulaşmak isteyen kadınların kaçırmaması ve takibe alınması gereken tarzdır.

Bunların yanı sıra bir de direkt olarak spor kıyafetleri tercih etmek isteyenlere eşofman takımları ve haşemalar(mayo) sunulmaktadır. Bilinen algıyı değiştiren kırmızı, yeşil, leylak, turkuaz, gri, pembe, lacivert, siyah renklerin boy gösterdiği takımlar kadınların gözdeleri arasındadır. Ayrıntıları genel olarak kol ve göğüs bölgesinde ikinci bir renk olarak işlenen yeni bir renktedir. Kadınlar şık ve zarif olmayı sportif bir görünümle tamamlamayı tercih etmektedirler.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*