Tesettürlü Elbise Modelleri Nelerdir?

Tesettürlü bayanlara özel olarak tasarlanan ve özel tesettür mağazalarında satılan kıyafetlerdir. Bu kıyafetler tesettürlü bayanlara özel olarak üretilse de birçok kadın tarafından tercih ediliyor. Yani herkese hitap eden bir yapısı var bu kıyafetlerin. Tesettür kıyafetlerin herkes tarafından ilgi görmesi ve çok satılması bu alanda birçok firma ve mağazanın açılmasına vesile olmuştur.

Tesettür giyim mağazalarında birçok farklı çeşitte elbise vardır. Mağazaların, müşterilerin beğenisine sunduğu bu elbiseleri şu şekilde açıklamak mümkündür:

Tesettür kıyafetleri, tesettür elbise

  • Tesettürlü bir bayanın en önemli aksesuarı elbette eşarptır. Tesettür giyim mağazalarında çok farklı çeşitlerde, renklerde ve desenlerde tesettür eşarp bulmak mümkündür. Bayanlar da kendi zevklerine, kıyafetlerine uygun eşarp bulmakta hiçbir zorluk çekmemektedir.
  • Tesettürlü elbise giyen bayanların vazgeçilmez aksesuarlarından biri de şaldır. Başörtüsü yerine şalla başını kapatmayı tercih eden ve daha modern bir görünüm kazanmayı isteyen tesettürlü bayanların şal konusunda da birçok alternatifi vardır. Şal, genellikle genç bayanların tercih ettiği bir başörtüsüdür.
  • Tunikler tesettürlü elbise giyen bayanların en çok kullandığı kıyafetlerden biridir. Tesettürlü bayanların kurtarıcısı rolünde olan tunikler, çok moda olduğu ve herkese hitap eden modelleri bulunduğu için tesettürlü olsun tesettürsüz olsun birçok bayan tarafından tercih edilmektedir.
  • Tesettürlü elbise giyen tesettürlü bayanların bir başka kıyafeti de bileklere kadar uzanan eteklerdir. Bu etekler eskiden çok fazla çeşitlilik göstermemekteydi. Ama günümüze baktığımızda birçok yeni model ve modern kesimlerde tesettürlü bayanların ve hatta her bayanın beğenisine sunulan etekler olduğunu görmek mümkündür.
  • Tesettür kıyafetleri, tesettür elbise, tesettür eşarp
  • Pardösü, kap ve ferace de tesettürlü bir bayanın en çok tercih ettiği dış giyim kıyafetleridir. Pardösü, kap ve ferace gibi kıyafetler aynı işlevdedir ancak bu kıyafetlerin giyildikleri mevsimler farklıdır. Yani biri daha sıcak havalarda giyilirken bir diğeri ise daha soğuk kış aylarında giyilmektedir.
  • Tesettürlü elbise giyen bayanların tesettür giyim mağazalarında bulabileceği kıyafet çeşitlerinden biri de pançodur. Panço son yıllarda çok moda olmakla birlikte bu kıyafet de genellikle genç bayanların tercih ettiği bir kıyafettir.

Yukarıda belirtildiği gibi eskiye nazaran daha çok kıyafet çeşidi ve birçok renk, desen alternatifi bulunmaktadır. Artık tesettürlü bayanların da şık giyinmek için farklı eçenekleri var.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*