Süt Dökmüş Kedi Sendromu

süt dökmüş kedi, süt dökmüş kedi sendromu nedir

İnsanlar hayatlarının her anında yanlışlıkla etraflarındaki şeylere zarar verebilirler. Kazalar, özellikle çocukların gelişimi nedeniyle daha sık görülür. Bazı ebeveynler çocuklarının kazara yaptıkları hatalara karşı çok hassastır.

Örneğin, çocuğunuz kazara halının üzerine süt döktü. Tepkin nasıl olur?süt dökmüş kedi, süt dökmüş kedi sendromu nedir

Bu gibi durumlarda, maalesef, bazı ebeveynler ve yetişkinler çok fazla tepki verir ve çocuğun duygusal gelişimini olumsuz etkiler. Bununla birlikte, dökülen sütün çocukla birlikte temizlenmesi kaç dakika sürer (veya yaşına uygunsa temizlemesini isteyebilirsiniz). Zaten o zaman, çocuğun kendisi dökülen sütü utandırıyor (dökülen bir kedi gibi).

Size sadece utanç, korku ve neye tepki vereceğinizi merak eden yarı ağlayan gözlerle bakarken, duygusal dünyasında ona anlatacaklarınızın etkisi hayatı boyunca devam eder. Kızgın, hakaret ve temiz süt almazsınız.

Hiç yanlışlıkla bir şeye zarar verdiniz mi, kırmayın mı? Her yıl onlarca insan, yetişkinlerimizin hatalarından kaynaklanan trafik kazalarında ölüyor. Bu kurtarılamaz bir hatadır.

Bir hata yaptığınızda küçük, gelişimini bile tamamlamadı, masum çocuklarınızın hata yapmasına neden olmaz.

Lütfen yetişkinlere yetiştirmediğiniz sesinizi, kendilerini savunamayacakları küçük kalplere yönlendirmeyin ve onları kalbi kırılmış, suçluluk ve utanç duygularıyla dolu kaybeden insanlara dönüştürün. Sabırlı olun, öfkenizi kontrol edin.

Çocuklar hata yapmayı öğrenir. Bu korkulu krizde çocuğunuza vereceğiniz destek ve rehberlik, kişiliğinin gelişimi için çok önemlidir.

Tıpkı aç, susuz ve uykusuz kalmamanız gibi, kalbi yaralı bırakmayın …

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*