SSD Alınırken Yapılan Hatalar

ssd almak, ssd tercihi yapma, ssd alırken düşülen hata

Her bilgisayar kullanıcısı, en hızlı ve en yüksek performanslı cihazla işlem yapmak ister. Özellikle bilgisayarları hızlandıran donanımlar birçok kullanıcının öncelikli tercihlerinden biridir. Günlük yaşamda çok yer kaplayan tüm bilgisayarların standart donanımları vardır. Bellek ve depolama için önemli olan sabit diskler bunlardan bazılarıdır. Özellikle teknoloji ilerledikçe, sabit diskler giderek daha az kullanılmaya başlandı.ssd almak, ssd tercihi yapma, ssd alırken düşülen hata

Bunun yerine, çok daha hızlı ve daha aktif kullanım sunan katı hal sürücüleri piyasaya sürüldü. Birçok kullanıcının beklentilerini karşılayan katı hal sürücülerinin birçok faydası vardır. Büyük depolama desteği ve bilgisayar performansı önce gelir.

Birçok bilgisayar kullanıcısı için hız çok önemlidir. Katı Hal Sürücüler, üstün özellikleri sayesinde bilgisayarınızın çok daha hızlı yanıt vermesini sağlar. Genel olarak, SSD’ler birçok ayrıcalık sağlar, ancak dikkatli seçimler yapmazsanız ihtiyacınız olan performansı elde edemezsiniz. SSD satın alırken en sık yapılan 4 hatayı aşağıda bulabilirsiniz.

Yoğun kullanıma uygunluk

Birçok kullanıcı, bir SSD seçerken sınıf ayrımını kolay bir adım olarak görür. Ancak buradaki en büyük hata, kurumsal düzeyde bir ürün yerine tüketici düzeyinde bir ürün seçmektir. Tüketici sınıfı ürünler genellikle 7/24 kullanıma uygun değildir. Bu nedenle, bir SSD kullanmak yoğunluğu kaldıramayabilir.

Yanlış kullanım yoğunluğu ve hizmet ömrü seçimi

Bir diskin ömrü, tam kapasiteli bir diske kıyasla farklı sonuçlara sahip olabilir. Bu noktada SSD seçimi yaparken kullanım yoğunluğu, dayanıklılık gibi detaylara dikkat etmeniz gerekiyor. Örneğin; 50GB / 500GB / 1TB gibi tam kapasite kayıtlı bir ürün aldığınızda performans kaybı yaşamanız olasıdır.

Yanlış test yöntemlerini denemeyin

SSD alırken üretici firmanın verdiği özellikler sizin için yeterli olmayabilir. Bu durumda, diski kendiniz test edebilirsiniz. En iyi sonuçlar için, bir SSD satın almadan önce kriterlerinize göre kendinizi test etmeniz faydalı olacaktır.

SSD Marka Seçeneklerini Yoksaymak

Katı hal sürücüleri gibi pahalı ve önemli parçaları satın alırken birçok kullanıcı en uygun fiyata bir ürün ister. Ancak saygın ve güvenilir markalardan satın almayı reddetmek, SSD’nin kısa sürede arızalanmasına neden olabilir. Bu nedenle SSD seçerken marka bilinirliğini göz önünde bulundurmak çok daha doğru olacaktır.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*