Sivilceler ve ya Lekeler İçin Aspirin Maskesi

yumuşak ve pürüzsüz, asprin maskesi, yüz lekeleri

Aspirinin genel kullanım amacı ise hastalıklarla mücadele etmesidir. Yutularak kullanılan ve mide yoluyla etkisini gösteren bir ilaçtır. Aspirin yalnızca hastalıkların tedavisi için değil sivilce ve yüz lekeleri içinde kullanılabiliyor. Sivilce ile yüz lekelerine sağladığı fayda en az ağız yoluyla alınan aspirin kadar etkisi vardır. Aspirini istediğiniz zaman her eczanede bulmanız mümkündür. Yaygın olarak kullanılan ve maliyeti düşüktür. Maliyeti düşük olduğu içinde piyasada 3-5 liraya satınalabilirsiniz.

Aspirin Maskesi Zararları

yumuşak ve pürüzsüz, asprin maskesi, yüz lekeleriAspirin maskesi zararlı bir uygulama değil ve uygulanışına dikkat ettiğiniz sürece herhangi bir zararı bulunmamaktadır. Önemli olan maskeyi göz ve göz çevrenize sürememeniz gerekir. Göze kaçtığı anda bol ılık ve temiz su ila müdahale edilmelidir. Aspirin maskesini hazırlarken malzemelerinizin taze ve temiz olmasına dikkat etmelisiniz. Özellikle eğer aspirine ve içerisinde bulunan herhangi bir maddeye alerjiniz bulunuyorsa kesinlikle aspirin maskesini kullanmamalısınız. Aspirin maskesi zararları olmadığı bilinmelidir. Zararlı bir uygulama olsaydı uzmanlar tarafından tavsiye edilemezdi.

Aspirin Maskesinin Yararları

Daha önceden ise tahriş ettiğiniz cildinizi yenileyerek yeni hücrelerin oluşmasına olanak sağlayarak bebeksi bir cilde sahip olmanızı sağlamaktadır. Yüzünüzde oluşan sivilceleri ile lekeleri yok ederek yenilerinin oluşmaması için tampon bölge yapmaktadır. Sivilcesiz ve temiz bir cildiniz olur. Cilt üzerinde gerçek doğallık sağlayarak uzun süreli yumuşaklık hissi verilmektedir. Cildiniz daha yumuşak ve pürüzsüz olmaktadır. Vücut üzerinde salgılanan fazla yağa artık bir dur der ve fazla yağı almaktadır.

 Aspirin Maskesi İçin Gerekli Malzemeler İse;

  • 4 adet aspirin size yeterli olacaktır.
  • 1 tatlı kaşığının yarısı kadar bal ya da daha küçük bir kaşık kullanarak 1 ölçek ilave edilebilir.
  • Yemek kaşığından 1 ölçekte ılık ve temiz su gereklidir.

Aspirin maskesi için gerekli malzemeler bunlardır. Verilen üç malzemeyi iyice karıştırın ve sonrasında normal bir krem kıvamını alması gerekli olmaktadır. Oluşan aspirin maskesini yüzünüze sürüp 15 dakika bekleyip ılık su ile yıkayınız.  Yalnızca haftada 1 kez uygulamanız yeterli olur. Daha çok uygulamaya ihtiyacınızın olduğunu düşünüyorsanız ayda 5 kere uygulayabilirsiniz.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*