SEO Yapılan Bir Sitenin Öne Çıkmasını Sağlayan Etkenler

seo yapma, seo yapımının incelikleri, seoda etkili olan noktalar
  • Schema.org ile destekleme

Tüm internet sitelerinin belirli bir kalıp içinde yayınlanmasının kullanıcılara daha kaliteli sonuçlar gösterilmesinde etkili olacağı düşünülmüş ve schema.org yani Rich Snippests tekniği geliştiirlmiştir. Google, Microsoft ve Yahoo tarafından ortak bir proje olarak gün yüzüne çıkarılan bu tekniği kullanan siteler SEO açısından daha değerlidir. Bu sebeple Rich Snippets işlemi yani shema.org uyumluluğu SEO çalışması yapılan siteye uygulanmalıdır.

Schema.org (Rich Snippets) bir siteye nasıl uygulanır kitabın ilgili bölümünden bilgi sahibi olabilirsiniz.seo yapma, seo yapımının incelikleri, seoda etkili olan noktalar

  • Düzenli Güncelleme

SEO çalışması yapılan sitenin belirli aralıklar ile güncellenmesi değerli bir site olduğunu ve bu siteyle ilgilenildiği için kullanıcı odaklı bir site olduğunu gösterir. Bu şekilde görünen site Google gözünde değerli olur ve arama sonuçlarında üstlerde gösterilir.

  • Doğal Linkler Alma

SEO çalışması yürütürken sıralamada yükseltmek istediğiniz sitelere olabildiğince çok doğal linkler alın. En iyi doğal link almanın yolu www.x.com şeklinde, anahtar kelimenin yanı sıra anahtar kelimenin ikamelerinden de link alma vb. şekillerde link almadır.

  • Otoriter Sitelere Link Verme

SEO çalışması yapılan siteye link almak kadar bu siteden dışarı link vermek de SEO çalışmalarında oldukça önemlidir. Bu sebeple çalışma yapılan siteden kendini kanıtlamaul yani otoriter sitelere link verilmesi gerekmektedir. Otoriter siteleri sunduğu içeriklerde kaynak olarak gösteren siteler SEO’da daha fazla değer görür. X.com için SEO çalışması yaptığınızı ele alalım. Bu sitede yayınladığınız içeriğin içindeki kelimelerden ya da en sonunda kaynak başlığı altında youtube, Wikipedia, haber siteleri gibi otoriter sitelere link vermelisiniz. Bu şekilde otoriter sitelere link verirseniz siteniz kullanıcılara kaliteli bilgi veriyormuş gibi değer görür ve arama motorlarının amacı kullanıcılara en kaliteli sonuçları göstermek olduğundan siteniz ön sıralarda yer alır.

  • Link Çeşitliliği

SEO çalışması yapılan siteye alınan linklerin farklı özelliklerdeki sitelerden (Forum, blog, video vb.) ve farklı niteliklerdeki linkler olması daha sağlıklı bir çalışma yüürtülmesini sağlar. Farklı nitelikteki linklerden kastımız resimler üzerinden, metinlerden içinden, yorumlardan, sosyal medya paylaşımlarından alınan linklerdir.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*