SEO Ne Demektir Ne İşe Yarar?

Seo nasıl yapılır, seonun faydaları nelerdir, seo yapmanın yararları

Hiç keşke çok işlek bir bölgede bir dükkanım olsa da paraya para demesem dediğiniz oldu mu? Eğer böyle bir şey aklınızdan geçtiyse dükkanınızın işlek yerde olmasına gerek olmadığını ve yine de paraya para demeyebileceğinizin müjdesini vermek isteriz. Teknolojinin gelişmesi ve yaygınlaşması ille internetin önem kazanması sonucunda artık birçok şey internete taşındı. İnternete taşınan şeylerden bir tanesi de iş dünyası oldu. Yani artık yeni müşterilere ulaşmak istiyorsanız işlek bir cadde ya da bölgede dükkanınız olmasına gerek yok. Bir internet siteniz varsa ve ilgili kitlenize ulaşabiliyorsanız oldukça güzel kazançlar elde edebilirsiniz. Bunu başarabilmek için öncelikle bir internet sitesi açmalı ve sonrasında da verdiğiniz hizmet ya da sattığınız ürünler ile ilgili anahtar kelimenizde arama motoru sıralamalarında üst sıralarda yer almaktır. Arama motoru sıralamalarında üst sıralarda yer almanı sağlayan şey SEO işlemleridir.Seo nasıl yapılır, seonun faydaları nelerdir, seo yapmanın yararları

SEO Ne Demek?

SEO bir internet sitesinin arama motorlarının istediği şekilde düzenlenmesi yani optimize edilmesi demektir. Özellikle Google hedefli olarak yapıldığı için birçok kişi tarafından Google SEO olarak da bilinen arama motoru optimizasyonu bir internet sitesinin anahtar kelimesinde doğal arama sonuçlarında üst sıralarda çıkmasını sağlayan işlemler bütünüdür. Doğal arama sonuçları demek ise arama motoruna bir şey yazıp arattığınızda yanında sponsorlu reklam yazmayan arama sonuçlarıdır.

SEO Ne İşe Yarar?

SEO bir sitenin ilgili anahtar kelimesinde doğal arama sonuçlarında üst sıralarda çıkmasını sağladığı için alakalı müşteri kitlesine kolayca ulaşılmasını sağlar. İlgili müşteri kitlesine ulaşmayı sağlaması açısından SEO bir nevi bir pazarlama aracıdır da denebilir. Her ne kadar yüzde yüz böyle olmasa da bir şekilde müşteri ile hizmet vereni bir araya getirmekte ve kazanç artmasını sağlamaktadır.

SEO Nasıl Yapılır?

SEO yapmanın birçok farklı yöntemi bulunmaktadır. Tek bir yöntem kullanılarak SEO yapılamaz. Örneğin; backlink inşası yapılmalı, iç optimizasyon yapılmalı, içerik bakımından siteler zenginleştirilmeli vb. Genel anlamıyla SEO banklink inşası yapılarak sitelerin değerli hale getirilmesi işlemidir diyebiliriz.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*