Şeffaf Diş Teli Mi Yoksa Metal Diş Teli Mi?

şeffaf diş teli, diş teli nasıl takılır, diş teli takma, metal diş teli

Diş teli taktırmak isteyen kişi ya da kişilerin karşılarına bu alanda farklı diş teli çeşitleri çıkmaktadır ve insanlar bu diş telleri arasından istedikleri diş telini taktırabilme fırsatı bulmaktadırlar. Bu sayede herkes kendine uygun gelen diş telini rahatlıkla taktırabilme olanağıyla bu alanda karşı karşı kalmaktadır. Diş teli taktırmak isteyen kişi ya da kişiler bu alanda farklı diş teli çeşitlerinin sunuluyor olması da; güzel fırsat olmaktadır. Diş teli taktırmak için diş hekimine başvuranlar öncelikle muayene olmaktadırlar. Diş hekimi bu muayene esnasında diş teli taktırmak isteyen kişinin diş ve çene yapısını incelemektedir, daha sonra da kişinin isteği doğrultusunda, diş ve çene yapısına uygun bir diş teli kalıbı oluşturmaktadır. Diş hekimi uygun bir tarih vererek oluşturmuş olduğu diş telini kişiye bu tarih gelip çattığında takmaktadır. Metal diş telleri, lingual diş telleri ve şeffaf diş telleri bu alanda insanların karşılarına çıkan diş telleri arasındadır. Özellikle şeffaf diş teli en avantajlı ve en pahalı diş teli olarak dikkatleri üzerine çekmeyi başarmaktadır.şeffaf diş teli, diş teli nasıl takılır, diş teli takma, metal diş teli

Diş teli taktırmak isteyenlerin dişlerinde herhangi bir sorun olmaması önem arz etmektedir. Zira dişlerde açığa çıkan sorunlar giderilmeden önce diş teli takılmaması mümkün olmamaktadır. Aksi halde diş teli tedavisi sonuç verememektedir. Bu yüzden dişlerinde sorun ya da sorunları bulunanlar; diş hekiminin vereceği tarihte dişlerinin tedavisi için diş hekimine giderler. Diş hekimi bu tarih geldiğinde hastanın dişlerini tedavi eder ve diş teli takmak için yine uygun bir tarih verir. Bu tarih geldiğinde de eğer dişlerde açığa çıkan sorun ya da sorunlar ortadan kalkmış ise; diş teli taktırmak üzere kişinin seçeceği diş teline uygun şekilde kalıp hazırlamaktadır. Bu alanda daha çok yetişkinler tarafından lingual diş telleri ve şeffaf diş teli tercih edilmektedir. Küçük çocuklarda ise; metal diş telleri seçilmektedir. Metal diş tellerine oranla daha avantajlı bir diş teli olan şeffaf görünümlü diş telleri; dişlerin dışarıdan bakıldığı zaman fark edilememesini sağlamaktadır.

Sadece dışarıdan bakıldığı zaman fark edilememesi özelliğiyle değil; çıkarılıp takılabilir özelliğiyle de yine şeffaf diş teli ön plandadır. Her açıdan metal diş tellerine oranla avantajlı bir teldir.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*