Saçlar Nasıl Daha Hızlı Uzar? 5 Etkili Yöntem

saç uzatma yolları, saç nasıl uzar, saç uzatmanın 5 etkili yöntem

Saçlar bir insanda en çok dikkat çeken yanlardan biridir. Kimi kısa saçlarla kimi ise uzun saçlarla kendine has bir tarz yaratır. Uzun saç severler saçlarını güçlü ve hızlı bir biçimde nasıl uzatması gerektiği konusunda bilgi sahibi olmayabilir. Ancak bazı küçük uygulamalar ile saçların güçlü ve hızlı bir şekilde uzaması sağlanabilir. Peki bu yöntemler nelerdir?

Normal şartlar altında saçların 30 günde 2 ila 3 cm aralığında uzaması beklenir ancak bazı bireylerin saçlarının uzaması bu sınırın altına inebilmektedir. Bazı küçük uygulama ve yöntemler işe saçların hızlı uzamasını sağlamak mümkündür. Bu yöntemler aşağıda listelenmiştir?saç uzatma yolları, saç nasıl uzar, saç uzatmanın 5 etkili yöntem

  1. Saç Diplerine Masaj Yapmak

Saçların uzamasını sağlayacak belki de en basit ve pratik yöntemlerden biri budur. Duş esnasında şampuanı saçınıza uygularken uzun uzun masajlar yapmak saç derinize nefes aldıracak ve bu sayede saçlarınızın uzaması daha kolay olacaktır. Ayrıca bu yöntem stresi azaltmada da oldukça etkilidir.

  1. Saçları Soğuk Suyla Durulamak

Sıcak su saçlar için sağlıklı bir uygulama değildir. Saçların aşırı sıcak sularda yıkanması saçın nemini kaybetmesine ve yıpranmasına sebep olabilecektir. Bu nedenle duştan çıkmadan önce saçları 10-15 saniye soğuk suyla yıkamak saçlara nem kazandıracak ve bu sayede hızlı uzamasını sağlayacaktır.

  1. Besleyici Saç Bakım Kremleri Kullanmak

Şampuanlar saçları kirden arındırırken saç kremleri saçı besler, saça parlaklık ve sağlıklı bir görünüm kazandırır. Özellikle saç uçlarına uygulayacağınız besleyici bakım kremleri saçları güçlendirecek ve uzamasını daha da kolaylaştıracaktır.

4.Saç Uçlarındaki Kırıkları Aldırmak

Bu yöntem kadınlar için ya da saçları uzun olan erkekler için geçerlidir. Saçları kestirmek yerine saç uçlarındaki kırıkları aldırmak saçları güçlendirecek ve daha hızlı bir şekilde uzamasını sağlayacaktır.

5.Maşa, Düzleştirici ve Fön Makinesi Kullanımına Ara Vermek

Kadınlar için saç şekillendirici ürünleri oldukça önemlidir. Ancak bu ürünler saça yüksek ısı verdiğinden saçları yıpratmaktadır. Bu da saçların uzama sürecini yavaşlatmaktadır. Saçların daha sağlıklı ve hızlı bir şekilde uzamasını sağlamak için bu ürünlerin kullanımına ara verilmelidir.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*