Saç Ekiminde Son Nokta

Daha çok erkeklerin özeline girecek olan saç ekimi kelleşmem riski yüksek olan ve kullanılan ilaçların yanıt vermediği durumlarda yapılmaktadır. Bazen kadınlarda da görülen kelleşme alında ya da kafanın orta kısmından başlayarak etrafına ayılan bir açılma ile beli olmaktadır. Yaş olarak genç kişileri oldukça üzen bu dururumu çözüme kavuşturan gelişmeler olmuştur. Deri içine eklenebilen saç kökleri ile tekrar saçlarınız çıkabilecek hale getirilmektedir. Bu saç kökleri yine sizin saçlarınızdan alınan sıvılar ile derinin altında saç kökü olması gereken yere enjekte edilerek sağlanmaktadır. Son derece iyi bir görünüm sağlamak için bu yolu kullanmalısınız.saç ekimi, saç ekim teknikleri, saç ekimi yöntemi

Saç Ekimi Sonrası Bakım Nasıl Olmalı?

Yaptırdığınız işlemden sonra ilk üç gün yıkamamanız gereken saçlarınızı dördüncü gün keyifle yıkayabilirsiniz. Sizin için verilen özel saç şampuanları ile iki hafta bir yıkayacağınız saçlarınız temiz olmalıdır. Tozlu ortamlarda bulunacaksanız şapka kullanmanız önerilmektedir. Losyonları size söylenildiği şeklide kullanmanız gerekir. Masaj şeklinde yıkamalar yaparak eklenen saçların en iyi hali ile çıkmasına ve yerleşmesine yardımcı olmalısınız. Ekilen saçlarınızın bir miktarı dökülebilir ancak korkmamalısınız. Altı ay içinde normal olarak kullanacağınız saçlarınız olacağınız düşünerek size anlatılanları harfiyen yerine getirmelisiniz.

Hangi Durumlarda Saç Ekilebilir

İnsanların ırsi olan ve sıkıntılarından dolayı saçlarının dökülmesi normaldir. Irsi olarak dökülen saçlarınız siz rahatsız etmese de psikolojik olarak dökülen saçlarınız her zaman geri istersiniz. Erkeklerde belirli yaş sınırında olan erkekler için dökülme normal sayılmaktadır. Ancak genç yaşta olan dökülmeler deriyi iyice açmışsa ve saçın yarısında dökülme varsa bu duruma müdahale edebilmeyi gerektirmektedir. Kadınlarda sık görülmeyen bu dökülmeler yine belirli sayıda gün içinde dökülebileceğinden saçta hızla ilerleyen bir açılma gözlemlenmiş ise yapılmaktadır. Yaş için belirlenen sınır dökülme yaşının halen olup olmadığını kontrol için önemlidir. Saç ektirmek sanıldığı kadar kolay ve herkese yapılan bir uygulama değildir. Eğer saçınızda yeni gelişmeler olabilecek saha varsa yeni çıkan saçlarınızın yanına diğerleri de eklenecektir. Saç derinizin ne kadar sağlıklı olduğunu anlayarak işe başlayan hekimler önerilerine sizlere sunacaktır.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*