Saç Ekim Yöntemleri

saç ekim yöntemleri, saç nasıl ekilir, saç ekimi uygulamaları

Saç nakli yöntemi deneyimli eller ile gerçekleştirildiğinde başarılı sonuçlar elde edilmektedir. Saç ekiminin birçok avantajı ve başarılı sonuçları bulunmaktadır. Saç nakli özellikle doktor tarafından ve profesyonel ekipler tarafından yapılmaktadır. Saç ektirme merkezlerinde profesyonel hekim ve ekibi tarafından da gerçekleştirilmektedir. Birçok saç ekim yöntemi bulunmaktadır. En iyi tekniği hekim hastasına bakarak karar vermektedir. Hastanın ilk olarak saç ekimi talebi ve isteği olduktan sonra uygulamanın gerçekleşeceği mekanın ve doktora karar verilmesi gerekmektedir. Bu kararı verirken doktorun ve kliniğin daha önce yapmış olduğu işleri incelemek ve referans olunmasını sağlamak yapılacak en önemli iştir. Daha önceki işlerin başarılı olması, sizin de isteklerinizin aynı orantı da başarılı olacağının işaretidir.saç ekim yöntemleri, saç nasıl ekilir, saç ekimi uygulamaları

Ekilen Saç Kökünün Sayısı

Saç ekilme işlemi gerçekleşmeden önce bireye kaç adet saç kökü ekleneceğinin kararının verilmesi gerekmektedir. Eğer saç ekiminin gerçekleşeceği hastane ya da tıp merkezinde size kaç saç kökü ekleneceği konusunda bilgi verilmediyse bu durumda kafanızda soru işaretleri olması doğaldır ve gereklidir. Klinik ya da hastanenin size vereceği ilk bilgi saç kökü sayısı bilgisi olmalıdır. Sizlerin de saç köklerini sayacağınızı belirterek, örneğin 2000 denildiyse gerçekten 2000 saç kökünün nakil edilmesi gereklidir. Kaliteli Saç ektirme merkezlerinde bu konuda oldukça dikkatli olup, yapılan işin hakkını verilmektedir. Bu durum sizlerin doktora ve kliniğe olan güveninizi oldukça arttıracaktır.

Saç Köklerinin Sayısını Anlamanın Yolları

Saç köklerinin sayılması gerektiğini daha önce de belirttik. Peki saç kökleri sayısını anlamanın yolları var mıdır? Evet, vardır. Saç kökleri nakil işlemi gerçekleşirken lokal anestezi etkisi ile acı ya da ağrı hissedilmemektedir. Fakat, bu durumda da işlemin uygulandığını ve kaç kere uygulandığını anlayabilirsiniz. Bu sırada saç köklerini sayabilir ya da ortalama ne kadar ekildiğini anlayabilirsiniz. Saç ektirme merkezleri bu konuda oldukça titiz davranmalıdır. Bir başka anlama yöntemi de saçlar ense ya da kulak arkasından alındıktan sonra özel bir kapta saklanmaktadır. Bu özel kaplar yaklaşık 200 – 300 saç kökü alma kapasitesindedir. Bundan yola çıkarak da toplan alınan saç kökünün sayısına ulaşabilirsiniz.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*