Otomatik kâğıt havlu makinesi

kağıt havlu makineleri, kağıt havlu makinelerinin fiyatları, havlu makinesi fiyatları

Kâğıt havlular, kâğıt peçeteler ve yeni yeni piyasalarda gördüğümüz kâğıt örtüler, kâğıt bardaklar, tabaklar ve daha nice kullan at ürünler. Evet, yanlış değil kullan at ürün. Bu tür tek kullanımlık ürünlerin genel adı ticari terim olarak bu şekilde geçiyor.  Ekonomik ve kolay ulaşılır olmaları, geri dönüşümlü ve birçok maddeye göre doğal sayılmaları, hele birde bu ürünlerle birlikte geliştirilen makinelerin varlığı. İnsanlık için belki en vazgeçilmez temizlik ürünü olarak kabul edilebilir kâğıt havlular. Ve kâğıt havluları tamamen otomatik, akıllı cihazlarla başkasının eli değmeden servis ettiği muhteşem cihazlar. Belki başlangıçta, yani tahmini 10-15 sene önceye kadar sadece çok önemli kurum, kuruluş, büyük şirketlerin özel alanlarında ve ya yurtdışında gördüğümüz, fakat nihayet şimdi en küçük bir cafenin bile wcsinde rastladığımız küçük ama bir o kadar da maharetli bir ürün. Otomatik kâğıt havlu makinesi, hayatlarımızda girmesiyle aniden varlığına alıştığımız bir ürün haline geldi. Meğer tüm insanlığın böylesi fonksiyonel ve temiz bir ürüne gerçekten çok ihtiyacı varmış. Çünkü her geçen gün milyonlarca üretilen bu ve benzeri ürün, milyonlarca alıcı buluyor. Ve modeller her geçen gün zenginleşerek daha fonksiyonel hale geliyor.

Umuma açık mekânların lavabo ve tuvaletleri her zaman sıkıntı veren yerler olmuştur. Özellikle alerjik hastalıkları olan insanlar tarafından tam bir kâbusa dönüşen bu yerlerin kullanılması konusu, çocuklarını, tek başına tuvalete göndermekten çekinen anneleri için de büyük bir problemdi. Bu alanlar, temizliğine güvenilmeyen yerlerdi. Kâğıt havlu döneminden önce özellikle hastanelerde kullanılan kumaş havluların kullanıldığı dönemleri hatırlayanlar vardır. Herkes, kim bilir benden önce bu havluyu kaç kişi kullanmıştır endişesiyle kullanamaz ve bazı hastanelerde hiç kullanılmamasına rağmen günde birkaç kez havlu değişimi yapılırdı. Bazı hastanelerde ise günde bir kez değişerek nemli olarak kaldıkça bakteri üreten bir hal alırdı. İşte tam bu devrede otomatik kâğıt havlu makineleri devreye girdi ve çok sevildi. Kullanımının pratik olması, sağlık olması, ekonomik olması, geri dönüşümünün doğaya zarar vermemesi, az yer kaplaması, estetik görünmesi gibi birçok sebeple her geçen gün kullanıcısını arttıran, imalatçısının yüzünü güldüren ve müşterisini memnun eden iyi bir iş sektörü olarak ticarette yerini aldı.

Farklı çeşitler, modeller, markaların görüldüğü, özelliklerine göre tercih edilen ve fiyatlarında farklı seçenekler bulunan otomatik kâğıt havlu makinesi; hem ithal tarzları hem de yerli üretim olan çeşitlerle artık çok kolay bulunan bir ürün. Türkiye’de birkaç büyük fabrikada da üretimi yapılan ürünlerin fiyatları rekabet piyasasında çok farklı şekilde karşımıza çıkıyor. İsterseniz elektrikle çalışan, isterseniz de pil ile çalışan modeller, kolay montaj yapabilme özelline sahip. Birçok modelde kâğıt uzunluğu istenilen ölçüde, elektronik olarak yapılabiliyor. Kâğıt destesinin kapalı bir kutuda olması, bakteri barındırmasını engelleyen önemli bir faktör.  Ayrıca bazı UV lambalı modellerde bu ihtimal neredeyse sıfıra iniyor. Sensör sistemi sayesinde el değmeden kâğıdı servis eden, hatta bu kâğıtları üçer saniye arayla devam ettiren gerçekten çok akıllı makineler. İnsanların estetik ve tasarım anlayışları geliştikçe, bazı ürünlerde göze çarpan zarafet ve uyum otomatik kâğıt havlu makinesinde de kendini gösteriyor. Farklı renkte, desenli tarzların da olduğu bu makineler internet mağazalarında bile kolaylıkla bulunabiliyor ve alınabiliyor. Bazı markalarda iki yıl, bazılarında ise üç yıl garanti kapsamında olan cihazlar, çok karmaşık bir tekniğe sahip olmadıklarından öyle çok fazla da sorun çıkarmıyorlar. Ancak kullanılan kâğıdın kalitesi, inceliği, kalınlığı gibi bazı etkenler ara sıra makinede aksaklıklara yol açabiliyor.kağıt havlu makineleri, kağıt havlu makinelerinin fiyatları, havlu makinesi fiyatları

Otomatik kâğıt havlu makinesi çeşitleri yaklaşık 150 TL den başlayana taban fiyatlarla, 450 TL bulan tavan fiyatlar arasında çok tabii ki özelliklerine oranla farklılık gösteriyor. Bu ürünlerin toplu alımları için özel fiyat uygulamaları yapılırken, toptan satıcı olabilmek ve ya bayilik alabilmek için de uygun fırsatlar sunuluyor. Sektörde önemli bir yere sahip olan havlu kâğıt makineleri, pek çok alanda kullanma kolaylığı ile artık sadece büyük alanların tuvalet ve lavabolarında değil, şahsi evler, villalar, küçük işletmelerde dahi tekstil mamulü havluların yerini çoktan almaya başladı bile. Dekorasyon amaçlı da kullanılabilen, estetik, canlı renk ve desenlerde, farklı model ve büyüklükte olmaları sebebiyle hanımların gözdesi olmaya devam ediyor. Evlerin mutfaklarında bile küçük boy ve otomatik çeşitleriyle tercih ediliyor. Makineler bir kez alınıp, kolayca monte edildikten sonra uzun yıllar kullanılabiliyor. Özellikle paslanmaz çelikten üretilen mat ve parlak makineler ise otel ve pansiyonların tuvalet ve mutfaklarında, bankaların lavabolarında, resmi kurumların tuvalet ve lavabolarında, hastanelerin genel wclerinde ve özel odalarında, alış veriş merkezlerinin tuvalet ve lavabolarında olmak üzere farklı boyutlarına göre seçiliyorlar. Kağıt tasarrufu konusunda kurumları büyük bir gider yükünden kurtardığı için, çok katlı olan binaların hemen her katında bulunan tuvaletlerde ve lavabolarda sıkça kullanılıyor.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*