Öğrenciyken Yapılabilecek İşler

Öğrenciyken yapılacak işler, öğrenciler için işler, öğrenciler ne iş yapabilir

Birçok öğrenci ailesinin maddi imkansızlıkları yüzünden eğitim hayatı boyunca sorunlar yaşamaktadır. Bu sorunların üstesinden gelebilmenin yolu öğrenciyken çalışmaktan geçer. Birçok öğrenci garsonluk vb. gibi işler yaparak okul harçlığını çıkartmaktadır. Bir şekilde eğitimine devam ederken diğer yandan sosyal hayattan da geri kalmak istemeyen öğrencilerin yapabileceği bazı ek işlerden bu yazımızda sizlere bahsetmek istiyoruz. Bir öğrenciyseniz ve paraya ihtiyacınız varsa yazımızda bahsettiğimiz işleri deneyebilirsiniz.Öğrenciyken yapılacak işler, öğrenciler için işler, öğrenciler ne iş yapabilir

Metin yazarlığı yapabilirsiniz

İnternetin yaygın kullanımı sayesinde birçok farklı sektör için binlerce farklı internet sitesi açılmıştır. Açılan bu sitelerin zaman zaman makaleye yani metne ihtiyacı olmaktadır. Boş zamanlarınızı değerlendirmek ve para kazanmak için metin yazarlığı yapabilirsiniz. Metin yazarlığı yaparak hem siz para kazanır ve fayda sağlarsınız hem de size metin yazdırıp sitesinde yayınlayan kişiler kazanç sağlar. Böylece herkes mutlu bir şekilde hayatını devam ettirir. Metin yazarlığı yapmak istiyorsanız webmaster forum sitelerine girebilir ve oralarda özgün makale yazarlığı ilanlarına başvuruda bulunabilirsiniz.

Reklam danışmanlığı yapabilirsiniz

Google, facebook vb. gibi alanlarda gezerken mutlaka gözünüze reklamlar çarpmıştır. İşte o gözünüze çarpan reklamların yönetimini yaparak öğrenciyken para kazanabilirsiniz. Reklam yöneticiliği yapabilmeniz için gereken bilgiyi Google ve facebook eğitim sayfalarından edinebilirsiniz. Bunun yanı sıra gerekli olan bilgiyi yine internet üzerinden bulabilir ve bu konuda kendinizi geliştirebilirsiniz. Reklam yönetimi konusunda belirli bir seviyeye geldikten sonra internet üzerinden reklam danışmanı arayan kişileri bulabilir ve iletişime geçerek onların reklam yöneticisi olarak çalışabilirsiniz.

Editörlük yapabilirsiniz

Online işler yapmayı seven biriyseniz ve reklam yöneticiliği ile metin yazarlığı size göre değilse editörlük yapabilirsiniz. Video ve metin editörlüğü arasında kendinize uyanı seçebilirsiniz. Video editörlüğü yaparsanız film ve dizi sitelerine video yükleyerek para kazanırsınız. Metin editörlüğü ve girişi yaparsanız da internet sitelerine eklenmesi gereken haber vb. gibi yazıları girerek gelir elde edebilirsiniz.

Online müşteri temsilciliği yapabilirsiniz

Evinizden ya da yurt odanızdan yapabileceğiniz bir iş arıyorsanız online müşteri temsilciliğini deneyebilirsiniz. Bilgisayarınıza kurulacak olan basit bir program ile çalışacağınız kurumun veri tabanına bağlantı kurabilir ve oraya gelen çağrıların size düşenlerine yanıt vererek müşteri temsilciği yapabilirsiniz.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*