NT 652 Ap Kuru Elektrikli Süpürge

karcher süpürge, elektrikli süpürge

Karcher NT 65/2 Ap çok güçlü iki motora sahip profesyonel kullanımlar için uygun olan ıslak-kuru tip elektrik süpürgesidir.

Kullanımı

Başta elektrik bağlantı kablosu ve uzatma kablosu olmak üzere çalışma ekipmanları ile birlikte, kullanımdan önce cihazın iyi durumda ve çalışma güvenliğinin sağlanmış olup olmadığı kontrol edilmelidir. Durum kusursuz değilse, elektrik fişi hemen çekilmeli ve cihaz kullanılmamalıdır. Yanan ve ya kor halindeki maddeler temizlenmelidir.karcher süpürge, elektrikli süpürge

Cihaz kapalı ve elektrik fişi çekili olmadığı sürece kesinlikle denetimsiz bırakılmamalıdır. Cihazdaki çalışmalar her zaman yalıtımlı eldivenlerle yapılmalıdır. Cihazı, sadece kullanım konusunda eğitim almış kişiler ya da kullanım konusundaki yeteneklerini ispatlamış olanlar ve kullanım için açık görevlendirilmiş kişiler kullanmalıdır. Bu cihazı, fiziksel, duyusal ve ya zihinsel engelleri olan veya deneyim ve ya bilgi eksikliği bulunan kişilerin (çocuklar gibi) kullanılması sakıncalıdır. Cihazla oynamamalarını sağlamak için özellikle çocuklar gözetim altında tutulmalıdır.

Bakımı

Cihazın temizlenmesi ve cihaza bakım yapılmasından ve parçaların değiştirilmesinden hemen önce, cihaz durdurulmalı ve elektrikli cihazlarda elektrik fişi çekilmelidir. Başka bir fonksiyona geçmeden önce de cihaz kapatılmalıdır.

Köpük ya da sıvı sızması durumlarında da cihazı hemen kapatılmalıdır! Cihazın ilgili kılavuzunda aksi belirtilmediği sürece, sadece 45 derece sıcaklığa kadar sıvı maddeler süpürülmelidir.

Akım Bağlantısı

Tip etiketinde belirtilen voltaj ile akım kaynağının voltajı kesinlikle aynı olmalıdır. Cihazlar sadece uygun şekilde topraklanmış akım kaynaklarına bağlanmalıdır. Üretici tarafından belirtilen şebeke bağlantı hattı kullanılmalıdır; bu hattın değiştirilmesi sırasında da geçerlidir. Bağlantı kablosunu elektrik fişi ile birlikte kullanmadan hemen önce zarar olup olmadığını kontrol edilmelidir. Zarar görmüş bağlantı kablosu yetkili müşteri hizmeti ya da elektronik uzmanca değiştirilmesi sağlanmalıdır. Cihaz, ancak ilgili talimat uyarınca elektronik bir kurulumcu tarafından yapılması zorunlu olan bir elektrikli bağlantı ile bağlanmalıdır. Elektrik fişi kesinlikle ıslak elle tutulmamalıdır. Şebeke bağlantı hattı ve ya uzatma kablosunun ezilme, hırpalanma sonucunda ya da aynı şekilde zarar yahut hasar görmemesine özellikle dikkat edilmelidir. Kablo ısıdan, yağ ve keskin kenarlardan korunmalıdır.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*