Micellar Suyun Yararları Nedir ve Nerede Kullanılır?

micellar su nedir, micellar su faydaları, micellar su nerelerde kullanılır

Micellar suyu; Durulama suyu, arıtılmış su, gliserin gibi nemlendirici maddeler, temizlik ve hijyen bileşikleri ve yumuşak yüzey aktif maddeler ile elde edilir. Cilt sağlığı için dermatologlar tarafından önerilen micellar suyu çeşitli amaçlarla kullanılabilir. Cildi nemlendiren ve gençleştiren micellar suyu, cildin temizlenmesinde de etkilidir. Özellikle sabahları günün başlangıcında kullanılması tavsiye edilen micellar suyu ile cildinizi daha parlak ve canlı hale getirebilirsiniz. Vücudumuz için son derece önemli olan cildimizin yumuşak, elastik ve pürüzsüz olmasına yardımcı olan micellar suyu, tahriş ve enfeksiyon gibi sorunları da en aza indirir. Cildi kir ve yağdan temizleyen micellar suyu, içerdiği gliserin nedeniyle cildin nemli kalmasına yardımcı olur. Kuru cilt dokusuna sahip kişilerin rahatlıkla kullanabileceği micellar su, çok yumuşak ve daha az tahriş edici dokusu nedeniyle tavsiye edilir. Ayrıca alkolsüz micellar suyu cildi yağ çekerek etkili bir şekilde temizler.micellar su nedir, micellar su faydaları, micellar su nerelerde kullanılır

Micellar Suyun Faydaları ve Kullanım Alanları;

Sağlıklı ve derin bir şekilde temizler… Gün boyu cilt dokularında biriken kir ve yağı son derece etkili micellar bileşenleri ile derinlemesine temizleyerek sağlıklı bir şekilde yapar. Cildin geçirgenliğini de artıran gliserin içeren micellar su, cildin daha derin katmanlarına inerek derinlemesine temizlik sağlar. Bir şişeye micellar suyu döküp yüz temizleyici olarak kullanabilirsiniz.

Cildi doğal olarak nemlendirir… Gliserin gibi nemlendirici bileşikler içeren micellar su, düzenli kullanıldığında cildin nemini dengeler. Cildin nemini artırmak için de kullanılan micellar suyu, cilde doğal nem vererek cildin gençleşmesine yardımcı olur. Ayrıca cildi korumak için özel bir bariyer oluşumuna katkıda bulunur. Cilde topikal olarak uygulandığında micellar suyunun içeriğindeki gliserin sayesinde mevcut yaraların daha hızlı iyileşmesine de yardımcı olur.

Çoklu kullanım… Tüm cilt tiplerine uygun olduğu iddia edilen micellar suyu, evrensel kullanıma da uygundur. Micellar suyunun ana bileşenlerinden biri olan gliserin, cilt tahrişini ve tahrişini azaltmaya yardımcı olur. Micellar suyu, cildi temizlemek için kullanılan sabunlar ve alkoller gibi cildi tahriş etmez ve yapısını bozmaz. Cildiniz ister hassas ister kuru olsun, micellar suyu herkes tarafından rahatlıkla kullanılabilir.

Cildi Temiz Tutar… Cildi nemlendiren ve derinlemesine temizleyen micellar suyu, cilt üzerinde koruyucu bir bariyer oluşturduğu için temiz kalmasına da yardımcı olur. Özellikle sivilce probleminiz varsa ve enfeksiyonlara yatkın bir cildiniz varsa her sabah uyandığınızda düzenli olarak yüzünüzü micellar suyu ile yıkayabilirsiniz. Düzenli kullanım ile sivilce ve siyah nokta gibi cilt problemlerinden kurtulabilirsiniz. Ciltteki kiri ve yağı tamamen temizleyen micellar suyu sayesinde cildiniz daha güzel olacaktır.

Portatif tasarım… Micellar suyu kullanışlı ve kullanımı kolaydır, portatif olduğu için son derece ergonomiktir. Cilt bakım ürünlerinizden biri olması gereken micellar su, rahat ve kullanımı kolaydır. Her boyda yanınızda taşıyabileceğiniz micellar suyu için günde sadece birkaç dakika ayırmanız yeterli. Temizleyici ve tonik olarak kullanabileceğiniz micellar su ile tüm bu maddeleri ayrı ayrı yanınızda taşımanıza gerek yok.

Cildi tonlandırır… Cildinizde ton farklılıkları veya kusurlar varsa, micellar suyu yardımcı olabilir. Cildi derinlemesine temizlediği için düzenli kullanımla cilt tonunun düzenlenmesine ve dengelenmesine yardımcı olur. Cildi daha güzel ve sağlıklı hale getiren micellar suyu sayesinde her an taze bir cilde sahip olabilirsiniz.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*