LPG Servislerinin Görevi Nedir?

lpg servisi, lpg servisi ne yapar, lpg servislerinden hizmet alma

Her insan seyahat ettiği aracının içerisinde kendini güvende hissetmek ister. Bu güven ortamının sağlanabilmesi için ise vaktinde gereken önlemler alınmalıdır. LPG’li bir araç sahibinin ise alması gereken önlemler dikkat etmesi gereken noktalar daha fazladır. En başta LPG servisleri seçiminde özenli davranılmalıdır. İyi bir servis ile iş birliği içerisinde olan kullanıcı sürekli arızalanmalarla uğraşmak zorunda kalmaz. Böyle bir avantaj ise kimsenin kaçırmak istemeyeceği türdendir.lpg servisi, lpg servisi ne yapar, lpg servislerinden hizmet alma

Bir yetkili servisin görevi hem aracın bakım ve onarımını yapmak hem de bu konularda kullanıcıyı bilgilendirmektir. LPG montajı ile bakımının yapıldığı servis aynı olursa bu kullanıcıya büyük bir avantaj sağlar. Aracı iyi bilen servis elemanları daha rahat ve doğru bir şekilde tanı koyar. Böylece kullanıcı gereksiz parçalar için fazladan masraf ödemek zorunda kalmaz. LPG servisleri kullanıcıyı her konuda bilgilendirmelidir. Sonuçta LPG bakım ister ve patlama riski vardır. Bilinçsiz bir kullanıcı bu riskin artmasına sebep olur. Her araç sahibi bilgili olursa trafikte hiç bir sıkıntı yaşanmaz. Bu durum da servislerin yeterli bilgi vermesine bağlıdır. Servis LPG montajı yapmadan önce araç sahiplerine belirli süreler dahilinde garanti verir. Garanti kapsamına giren durumlarda araç sahibinden ücret alınmaz. Fakat bir çok kullanıcı durumun böyle işlemeyişinden şikayetçi olmaktadır. Servisler başta garanti verdikleri halde sonradan ücret istedikleri için araç sahipleri mağdur olduklarını söylemekteler. Böyle bir durumla karşılaşmamak için yetkili servis ile iletişim içinde olunmalıdır. Hatta iyice bir araştırma yapılmalı, çünkü kullanıcılar benzeri durumlarla yetkili servislerde bile karşılaştıklarından dert yakınıyorlar. LPG servisleri araca monte edecekleri parça hakkında kullanıcıyı doğru bilgilendirmelidir. Orijinal ve sıfır parça takılacağını söyleyip ardından kullanılmış veya orijinal olmayan bir parça takılması müşterinin aleyhine olacaktır. Kullanıcı böyle bir durumla karşılaşırsa şikayetçi olup hakkını aramalıdır. Sonuçta LPG sistemi ile uyum içerisinde olamayan bir paça tüm sistemi olumsuz etkiler ve daha da kötüsü patlama riskini arttırır.

LPG servisleri, işini doğru yapmak ve kullanıcıyı bilgilendirmek ile yükümlüdür. Bilinçli bir araç sahibi trafikte de güvenli sürüş yaşamış olur.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*