LİMONLU SU ZAYIFLATIYOR MU?

limonlu su ile zayıflama, limonlu suyun faydaları, limonlu suyun zayıflamaya faydaları

Limonun ne kadar faydalı bir meyve olduğunu yıllardır her yerde duymaktayız. Zira içerisindeki yüksek miktarda C vitamini bunun yanında mineraller ile kalp damar sağlığına iyi gelen diğer maddeler sayesinde limon hayatımızın her alanında bulunması gereken gıdalardan olduğu unutulmamalıdır. Fakat son zamanlarda genellikle limonlu su zayıflatır mı sorusu gün geçtikçe daha fazla kadın tarafından sorular sorulmaya başlandı. Tabi ki her ne kadar da bu soruların temel sebebi ortalıkta dolaşan konuların olsa dahi sizlere en detaylı şekilde bir cevap vermek adına yazımızı okumaya deva etmelisiniz.limonlu su ile zayıflama, limonlu suyun faydaları, limonlu suyun zayıflamaya faydaları

Limonlu su genel olarak tek başına kilo verme ve ya zayıflama sağlayan bir aracı olarak görülmemelidir. Zira genel anlamda damarları temizleyici ve karaciğer fonksiyonlarını düzenleyici bir yapısı olsa dahi yağ yakmaya doğrudan bir etkisi bulunmaz. Bu sebeple limonlu su içseniz de limonu yeseniz de oturduğunuz yerden kilo vermeniz neredeyse imkansız bir durumdur. Fakat limonlu suyun kullanımında çok önemli bir püf noktası var denilebilir. Yapılan araştırmalar sonucunda düzenli olarak limonlu su içenlerin spor yaptıklarında daha fazla yağ yakabildiklerini gösterir. Özetle limonlu suyu içmek yağ yakma anlamında bir fayda sağlamasa dahi spor ile desteklenirse daha fazla kalori yakmanıza yardımcı olduğu için zayıflamaya bir destek oluyor. Bu nedenle düzenli spor yapanlar limonlu su içtikleri zaman bunun faydasını göreceklerdir, ama spordan uzak bir hayat sürenler için herhangi bir değişiklik mevcut olmaz.

Kabul edilmeli ki limonlu suyu doğrudan içmenin bazen zor olabiliyor. Tadını biraz daha çekilebilir hale getirmek için tek yapmanız gereken bir iki limonu büyükçe bir kaba sıktıktan sonra ise suyla karıştırmak ve ardından içerisine biraz salatalık rendesi atmak tarçın koymak ve ya dilerseniz nane ile de süslemelisiniz. Diğer malzemeler sayesinde karışımın tadı gerek biraz daha güzel olacaktır gerekse de aynı anda bahsettiğimiz bu diğer kalorisi düşük ürünlerin de faydasını görme imkanınız olur. Antioksidan anlamında da ciddi bir etkisi olan limonlu su özellikle karaciğer fonksiyonlarının düzenlenmesinde işlev gösterdiği için vücudunuzda yaşlanmaya neden olan toksin maddelerin atılmasını sağlamaktadır.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*