Lazer Epilasyon Kalitesi

lazer epilasyon nasıl yapılır, lazer epilasyonun uygulanış şekli, lazer epilasyonun uygulandığı bölge

İstenmeyen tüyler artık sadece bayanların değil erkeklerinde rahatsızlık duyduğu bir problem olmaya başladığı günümüzde lazer epilasyon ile dert olmaktan çıkıyor.  Alanında uzman doktorlar eşliğinde uygun fiyatlarla yapılan epilasyon işlemi bayanları olduğu kadar erkekleri de memnun bırakıyor. Vücut geliştiricilerin, sporcuların ve sanatçıların sıklıkla tercih ettikleri lazer epilasyon, kişisel bakımına özen gösteren erkeklerin tercihleri arasına girmiş durumda.  Hormonların etkisi ile vücudun çeşitli yerlerinde tüylenmenin artması kişinin yaşam kalitesini ve kendisine olan özgüvenini olumsuz yönde etkilemektedir. Bu da kadın erkek ayrımı yapılmaksızın lazer epilasyon yönteminden faydalanmaya itmektedir.lazer epilasyon nasıl yapılır, lazer epilasyonun uygulanış şekli, lazer epilasyonun uygulandığı bölge

Lazer epilasyonun tüm vücuda uygulanabilir bir yöntemdir. Erkekler genellikle yüz, göğüs, omuz, sırt, ense, el üstü ve bacak bölgelerinin tüylerden tamamen temizlenmesi ya da azaltılarak göze daha iyi görünmesini istemektedirler.  Yapılan işlemler bayanların ki ile aynıdır. Sadece erkeklerde hormonların etkisi ile kıl köklerinin zayıflaması biraz daha zaman almaktadır. Yüz bölgesi 4-6 seansta, sırt, bacak bölgesi ise 6-10 seans uygulama ile istenilen sonuç elde edilebilir.  Epilasyon işlemi öncesi kişisel bakım merkezi problemli bölgeyi tespit eder. Uygulamadan önce cilt temiz olmalıdır. Akneli, çatlak ya da güneş yanığı bulunan cilde lazer uygulamak sakıncalı olabilir. Ciltte tahriş ortaya çıkabilir. Ayrıca tüylerin fazla olduğu bölgelerde batık sorunu çıkabilir. Batıklar zamanla sivilceye dönüşür ve problemli bir görünün ortaya çıkmasına neden olur. Lazer yöntemi ile cildin üst derisinin incelmesiyle batıklarında azalmasını sağlar.  Erkekler yüz bölgelerine lazer uygulayacaklarsa en az 3 hafta önce tüylerini almayı bırakmaları gerekir. Diğer bölgelere uygulanacaksa bu bölgedeki kıllar çok uzunsa makas yardımıyla bir miktar kısaltılması gerekmektedir.

Kullanılan cihazlar lazer epilasyonun teknolojinin son gelişmeleri takip edip en iyi hizmet sunan yerleri tercih ediniz. Seçilen lazer yöntemi uygulanacak kişinin özelliklerine göre farklılık göstermektedir.  Ten rengi, tüylerin sıklığı, kalınlık ve inceliği dikkate alınmalıdır. Ayrıca uygulanan bölgede dikkate alınmalıdır. Örneğin göğüs bölgesindeki kıl kökleri sırt bölgesine göre daha yüzeydedir, uygulanan lazer dalga boyu bu durumlar göz önünde tutularak yapılır.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*