KIRIŞIKLIKLAR İÇİN DOLGU TEDAVİSİ

KIRIŞIKLIKLAR İÇİN DOLGU TEDAVİSİ

Cildin yaşlanması doğal bir süreçtir. Cilt yaşlanmasını genetik, işsel ve duygusal stres, çok sık kilo alıp verme, sık uygulanan besin diyetleri, güneş ışınlarına, solaryuma maruz kalma, kronolojik yaş gibi pek çok faktör etkiler. Çevresel faktörler ve ilerleyen yaşın etkileriyle deri hücreleri kendilerini yeterince yenileyemediğinde, deride kırışıklıklar ve pürüzler oluşmaya başlar. Özellikle doğal ve suni ışınların zararlı etkilerinden kaynaklanan yaşlanma, elastikiyet kaybı, damar yapısında, derinin su tutma kapasitesinde azalma ve deride kuruluk meydana gelir. Ayrıca insan dokuları ve cildinde hücreler arası matrixde doğal olarak oluşan polisakkaritte kayıp zamanla oluşmaya başlar.

Bütün bunlar sonuç olarak cildimizde ; kırışık oluşumu ( ağız burun, iki kaş arası, dış dudak hatları arasında derin mimik çizgilerinin oluşumu), ciltte gevşeme, kabartılar, cilt renginin düzensiz dağılımı, ciltte lekeler ( gebelik lekesi, hormon haplarının, doğum kontrol haplarının ve diğer bazı ilaçların oluşturduğu lekeler, suçiçeği lekesi, güneş lekeleri v.s. ) ve pürüzlü görünüm ortaya çıkar.

Bu sayıda bahsetmek istediğim konu ; daha henüz yeni başlayan ve size aynaya bakınca yaşlanmaya başladığınız hakkında sinyal veren yada derin hale gelmiş ve sizin yüz ifadenizi keskinleştiren, yılların izlerini taşıyan derin mimik çizgilerinizin bir öğlen tatilinde yok ediliş tekniğidir.

İnsan dokuları ve cildinde hücreler arası matrixde doğal olarak oluşan polisakkaritin zamanla kaybı nedeniyle gelişen burun-dudak arası, kaşlar arası, dış dudak hatları v.s. arasında oluşmaya başlayan çizgilere ve boşluklara derinin, orta tabakasına, ince tıbbi enjektörlerle 45 derece açı ile dolgu maddesi enjekte edilir. Muayenehane şartlarında kolaylıkla uygulanabilir. Uygulama maksimum yarım saat sürer. Bu tekniği uygulamaya geçirmede önce bütün uyarılar, önlemler hasta tarafından anlaşılmış olmalıdır. Değişik tedavilere gösterilmiş yan etkiler hasta ile beraber gözden geçirilmelidir. Bazen ilk uygulama ardına hastanın yaşı itibariyla bir ay aralıkla birkaç uygulama daha gerekebilir. Düzelmenin sürebilmesi için zamanla enjeksiyonun tekrarı gerekir. Yeniden enjeksiyon ihtiyacı ; tedavi edilen bölgeden bölgeye, kişinin yaşına, genetiğine bağlı olarak değişebilir. Klinik deneyimler, yüz kırışıklıklarında, kıvrımlarda, skarların ( ör: akne,suçiçeği ) tedavisinde kanıtlanmıştır. Enjektörler sterildir ( kişiye özeldir ). Kullanıldığı an atılır.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*