İstanbul İmplant Fiyatları

İmplant gerçekleştirilirken dikkat edilmesi gerekli olan en önemli husus ise hijyendir. Sterilizasyonu yapılmış aletlerin kullanılması 1 numaralı önceliktir. İmplantların temel görevi, zarar görmüş olan diş kökünün yerine geçerek, diş kökü görevi görmektir. İmplantlar titanyumdan üretilirler ve bir ömür sorun çıkarmamak için yerleştirilirler. İmplantlar sorun çıkartmamaları için titanyumdan üretilir. Bir kaç aylık bir süre sonrasında ise implant, diş kökünün yerine alır ve çeneye tamamı ile oturur. Bu işlemden sonra ise protez diş, implantın üzerine yerleştirilir. İmplantın yapılabilmesi için ilk önce implantı destekleyecek bir çene kemik yapısının ve sağlıklı diş etlerinin olması gerekir. Eğer bu mevcut değil ise, ek bir kaç cerrahi kemik operasyonu ile implantın gerçekleştirilebilme başarısı çok yüksek oranda arttırılabilir.implant fiyatları ne kadar, implant fiyatları neye göre değişir, implant fiyatları neden farklıdır

Dişlerin Önemi

Vücudumuzdaki gizli kahramanlarımız dişlerdir. Yaşamak için ihtiyacımız olan besinler, yiyecekleri dişlerimiz ile öğütüp yutarız. Aldığımız besinlerin öğütülerek midemize gitmesi çok önemlidir çünkü çiğnenmeden yutulan besinler yeteri kadar mide de işlem görmeyip tekrardan dışarı atılır. Dişler ayrıca konuşmamızı da etkiler. Bu ve daha birçok sebepten dolayı ağız sağlığı oldukça önemlidir. Fakat öyle zamanlar olur ki dişlerimizi ihmal ederiz ve ağız sağlığımız kötüleşmeye başlar. Hatta bazen o kadar kötüleşir ki, diş köklerinin zarar görmesine kadar gider. En kötüsü de budur. Diş kökünü kaybetmek. İşte böyle durumlarda implantlardan yararlanılır. Şimdi ise implant istanbul fiyatlarına bakalım.

İstanbul’ da İmplant

Genel olarak bir fikir vermesi açısından implant işlemi fiyatlandırması bilgisayar tamiri gibidir çünkü ne zaman ne sorun çıkacağı bilinmemektedir. Türkiye Dişhekimleri Vakfı Bir fiyat tablosu yayınlamıştır ve bu tablo her sene değişir fakat bu tablo sadece bir diş ve ek işlemler dahil olmadan çıkarılan tablodur. İmplant işlemi gerçekleştirilirken ortaya çıkan ek sorunlar, yapılan başka işlemler, eğer var ise ek ücretler gibi ek fiyatlandırmalar, fiyatı doğal olarak yükseltecektir. İşte bu yüzden implant İstanbul fiyatlarına baktığınız zaman kesin bir şey söylemek pek mümkün değildir. Ve en doğru olanı hekim ile görüşülüp bir ön muayene olunması ve ondan sonra fiyat belirlenmesidir.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*