İnternet Sitesi Kurmak İçin Gerekenler

internet sitesi kurma, internet sitesi kurulumu, internet sitesi nasıl kurulur

İnternet günümüzde kullanılan kitle iletişim teknolojilerinin en çok kullanılanlarından biridir. Bu sebepten dolayı bir ürün veya hizmet satışı yapmak ya da varlığınızdan diğer insanları haberdar etmek istiyorsanız bir internet sitesi kurmak iyi fikirdir. İnternet sitesi kurmaya dair herhangi bir fikriniz olmasa dahi bazı hazır sistemleri kullanarak kolayca site oluşturabilirsiniz. Maddeler halinde bir internet sitesi kurulumu için nelere ihtiyacınız olacak bakalım…internet sitesi kurma, internet sitesi kurulumu, internet sitesi nasıl kurulur

Domain (Site Adı)

Domain dediğimiz şeyler aslında sitelerin isimlerdir. Google.com, trendyol.com domainlere örnektir. Domainler aslında internet sitelerinin IP adreslerine karşılık gelen isimlerdir. Örneğin;  google.com adresinin ıp numarası 142.250.179.132’dir. Her seferinde bir siteye girerken IP numarsını kullanıcıların girmesi mümkün olmayacağı için bu numaralara karşılık gelen akılda daha kolay kalıcı olan isimler kullanılmaktadır.

Hosting ve Sunucu

Hostingler daha doğrusu hosting alanları internet sitelerine ait olan dosyaların depolandığı ve bir kullanıcının siteyi ziyaret etmesi sonucu bu dosyaların gösterildiği barındırma alanıdır. Bu barındırma alanında internet sitesinin yazılım dosyaları, görsel dosyaları, ses dosyaları vb. yer almaktadır.

İnternet Sitesi Teması

Hangi alt yapıyı kullanırsanız kullanın internet sitesi kuracaksanız mutlaka bir adet temaya ihtiyacınız olacaktır.

Hazır Sistemler İle Site Kurmak Çok Kolay

WordPress, joomla gibi kolay yönetilebilir bir arayüze sahip hazır sistemler ile birkaç tıklama yaparak basit siteler oluşturabilirsiniz. Bu siteleri üzerinde çalışmalar yaparak profesyonel seviyeye getirebilir ve ihtiyaçlarınız doğrultusunda kullanabilirsiniz. WordPress ve joomla açık kaynak kodlu sistemlerdir. Yani bu sistemler ücretsiz olarak sunulamtadır. Bu sebepten dolayı wordpress veya joomla site kurmak isterseniz sadece hosting ve domain için para harcayarak internetten bulacağınız ücretsiz temalar ile çok uygun fiyatlara site kurabilirsiniz.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*