İmplant İstanbul’da Nasıl Uygulanır?

İmplant uygulamaları, diğer şehirlerde olduğu gibi İstanbul’da da büyük bir kolaylıkla erişilebilen ve artık hemen her hastanede bulunabilen uygulamalardır. Ancak İstanbul’da implant uygulamaları, gerek sayı ve gerekse tecrübeli hekim bakımından diğer şehirlere kıyasla daha yüksektir. Bilindiği üzere, her ne kadar giderek fiyatları düşüyor olsa da implant’lar halen pahalı materyallerdir ve sağlıklı sonuçlar için tecrübeli hekimler tarafından uygulanmaları gerekir. İstanbul, bu yönüyle diğer hemen her şehrimizden daha avantajlıdır. Zira ne kadar çok seçenek varsa fiyat o oranda düşecek ve hasta daha rahat tercih yapabilecektir. Sırf bu nedenle Anadolu’nun hemen her şehrinden İstanbul’da implant işlemi için gelen hastalar mevcuttur. Üstelik bu durum sadece Anadolu ile sınırlı değildir, yurt dışından da pek çok yabancı aynı amaçla İstanbul’a gelmektedir.

Nerelerde Yaptırmalıyız?

istanbul'da implant, implant, implant işlemiHer ne kadar İstanbul’da implant işlemini yapan yer konusunda bir sıkıntı yok ise de, tercihinizi yapmadan önce ne tür bir implant’a ihtiyaç duyduğunuzu belirlemeniz gerekir. Zira örneğin A markasını taşıyan bir implant, sadece birkaç hastanede takılıyor olabilir. Yine bunun gibi, B markalı bir implant’ın fiyatı, hastaneden hastaneye değişiklik gösterebilir. Dönem dönem düzenlenen kampanyalar sayesinde dahi normalden çok daha ucuz fiyat alabilmek mümkündür. Bu nedenle örneğin bir akrabanız gidip memnun kaldı diye bir hastaneyi tercih etmek yanlış bir davranış olacaktır. Akrabanız için uygun olan implant (ve dolayısıyla o hastane) sizin için uygun olmayabilir. Tıp uygulamaları fabrikasyon değil, kişiye özeldir ve her kişi için de farklıdır. Bu nedenle bir şeye karar vermeden önce ihtiyacın ne olduğunu belirlenmeli ve bu doğrultuda araştırma yapmak gereklidir.

Nelere Dikkat Etmeliyiz?

İmplant dışında başkaca bir tedavi metodunun mümkün olmadığına dair Heyet raporu dışında, SGK’nın implant uygulamaları için ödeme yapmadığını da hatırlatmak gerekir. Bilinçsiz yapılan tercihler yüksek faturalar anlamına gelebilir ve implant İstanbul’da çok tuzlu fiyatlara mal olabilir. Bu nedenle, seçiminiz maddi durumunuza göre de değişkenlik gösterecektir. Her ne kadar implant işin ucuzuna kaçılacak bir konu değilse de, gereksiz savurganlık yapmaya gerektirecek bir şey de değildir.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*