Hızlı Uzayan Doğal Saçlar

hızlı saç uzatma, saç uzatma yolları, saçları hızlı uzatma yolları

Güzellik bildiğiniz gibi bir bütündür, güzel bir cilt özellikle, güzel bir yüz, güzel saçlar bu bütünün en önemli parçalarındandır. Ancak günümüzde kullanmakta olduğumuz saç düzleştiricileri, yetersiz beslenme, hava kirliliği, stresli yaşam gibi pek çok etken saçlarımızın hassaslaşmasına ve özellikle kırılmasına neden olmakta. Saçlarınızı doğal yöntemler ile hızlı bir şekilde uzata bilirsiniz.hızlı saç uzatma, saç uzatma yolları, saçları hızlı uzatma yolları

Saç Uzatan Formüller

 Jojoba yağı, zeytinyağı, Hindistan cevizi yağı gibi yağları da bakım sürecine katabilirsiniz. Bu ürünler ile üç damla lavanta yağı, jojoba yağı, ikişer damla sedir ağacı yağı, üç damla biberiye yağı ile kekik yağını kısık ateşte ısıtmalısınız. Elde ettiğiniz bu ılık yağı saç derinize masaj yaparak yedirmelisiniz. Bu yağlar saçların hızlı uzamasını sağlayarak parlak, bakımlı saçlara sahip olmanızı kolaylaştırmaktadır. Yumurta akı geçmişten günümüze kadınların saç bakımında kullanmakta olduğu bir numaralı formüllerdendir. Saçlarınıza yumurtanın akını uygulayarak normalden tam on kat daha sağlıklı saçlara kavuşa bilirsiniz. Bunun için tek yapmanız gereken yumurta akını saçınıza uygulayarak saçınızı streç filmle sarıp bir kaç saat bekletiniz. Yumurta akı ile ılık zeytinyağı karıştırılarak saçınıza uygularsanız daha verimli sonuçlar elde edilebilir. Biliyorsunuz ki su metabolizmamızı hızlandıran ve vücuttan toksinleri kolaylıkla atmamızı sağlayan mükemmel bir içecektir. Günde 1,5 veya 2 litre su içmek yalnız vücudunuza iyi gelmekle kalmayarak saçlarınızı da güçlü kılmaktadır. Güçlü olan saçlar hızlı uzamaktadır. Düzenli su tüketilmesi özellikle saçınızı içten dışa olarak nemlendirmekte ve nemlenmiş saç yumuşak bakımlı saç anlamına gelmektedir. Bu durum ise saçlarınızın kolay kırılmasını ve ya kopmasını engellemektedir.

Saçların Taranması

Saçlarınızın sabah ve akşam taranması baştaki kan akışını hızlandırırken saç diplerini beslemekte böylelikle beslenen saç çabuk uzayacaktır. Yalnızca saçlarınız ıslakken onları fırçayla taramayınız bu saçlarınızı yıpratmakta ve çok fazla kırılmasına neden olur. Sentetik fırçaların yerine geniş dişli tarakları tercih etmelisiniz. Saçlarınızı fön makinesi ile kurutmak saçlarınızı zamanla güçsüzleştirmektedir. Saç tellerinin içerisinde barındırmış olduğu suyu buharlaştırır ve maalesef onları nemsiz bırakarak saç tellerinin güçsüzleşmesi ve aynı zaman da kırılmasına neden olmaktadır.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*