Helal Gıda Market Ürünlerinin Denetimi     

helal gıda market ürünleri, helal gıda ürünleri

Son zamanlarda ülke geneli olarak çok fazla üzerinde durulan bu konu hepimiz için önem teşkil etmektedir. Yediğimiz içtiğimiz ürünlerin kalitesi oldukça önemlidir. Sağlığımızı tehdit eden ürünler sadece yediklerimizden değil içtiğimiz birçok ambalajlı ürünlerden de tehlike altındadır. Kendi sağlığımız için çok iyi araştırmalar yaparak kendimizi ve çevremizdeki sevdiklerimizi güvence altına almalıyız. Sağlıksız gıdalar hakkında bilinçlenmeli ve helal olmayan ürünlerden ve gıdalardan elimizden geldikçe uzak durmalıyız.helal gıda market ürünleri, helal gıda ürünleri

Bu sayede daha sağlıklı ve uzun bir hayat sürebiliriz. Bu konuda bizim hassasiyetimiz ne kadar önemli ise yetkililerin hassasiyeti de bir o kadar önem teşkil etmektedir. bu yüzden her marketi ayrı ayrı denetim altına alarak işlerinde büyük hassasiyet göstermektedirler. Yetkililerin ince çalıştıkları ve üzerinde çok durdukları bir konu olan helal gıda market ürünlerinin denetimi markette bulunan ambalajlı ürünler dışında satılan şarküteri reyonlarını da denetim altında tutmaktadırlar. Helal gıda market ürünleri denetimi sırasında alınan numune örnekler gıda mühendisleri tarafından incelemeye alınarak sonucuna göre işlem yapılmaktadır.

Merdiven altı ürünlerin çokça gizli yollarla piyasaya sürülerek halk sağlığını tehdit etmesi ile özellikle açıkta satılan; et kıyma, tavuk,  peynir, lor gibi ürünleri de denetim altına alan yetkililer araştırma yaparak helal gıda market ürünlerinin denetimi gerçekleştirir. Helal gıda market ürünlerinin denetimi sırasında yapılan araştırmalarda uygun olan marketlere bir yıl süre ile kullanabilecekleri bir belge verilir. Bu belge sadece bir yıl geçerli olup bu süre zarfına herhangi bir şikayet söz konusu olduğu taktirde tekrardan teftiş yapılarak market ürünleri numuneye yollanır. Numune sonuçlarında olumsuz bir durumla karşılaşıldığı zaman gerekli cezai durumlarla market hakkında soruşturma başlatılmaktadır.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*