Genç Çiftçi Projesi Hakkında Genel Bilgiler

genç çiftçi projesi, genç çiftçi projesi nedir, genç çiftçi projesine kimler başvurabilir

Bu destekle ilgili başvuruda bulunacakların uyması gereken şartlar vardır. Bu şartlara ek olarak eğer bir kişi hayvancılık alanında başvuru yapacaksa, sahip olduğu hayvan sayısının miktarı 15’ten az olmalıdır. Aynı şekilde küçükbaş hayvan sayısı da50’den az olmalıdır. Yine bir kişi faaliyetini arıcılık üzerine sağlayacaksa, kovan sayısı 50’den az olmalıdır. Bu proje kapsamında tarım ve hayvancılık sektörleri desteklenmektedir. Hayvan satın alımı, besicilik, tesis yapılması, arı ve ürünlerinin yetiştirilmesi gibi pek çok faaliyet hayvancılıkta desteklenmektedir. Tarımda da; fide, iç ve dış mekân süsleme gibi faaliyetler desteklenmektedir. Bunlar desteklenenlerden bir kısmıdır. Sektörünüzün desteklenip desteklenmediğine dair bilgiye ilgili iletişim kanallarından ulaşmanız mümkündür. Bu sayede tarım alanında yeni gelişmeler olacak ve üretim de olumlu yönde artacaktır.genç çiftçi projesi, genç çiftçi projesi nedir, genç çiftçi projesine kimler başvurabilir

Kişiler ön kayıt yaptırırken ilgili şartları taşıyıp taşımadıklarını öğrenebilmektedirler. Kayıt yaptırmadan evvel bu şartlara bakmak ve gerekli şartları taşıyanların başvuru yapması gerekmektedir. Ayrıca bahsedilen internet adresine daha evvelden yapılmış bir kayıt yoksa mutlaka yeni bir kayıt sağlanmalıdır. İnternet adresinde ‘’yeni çitçi kaydı’’ butonuna tıklayarak ve istenilen bilgiler doldurularak kayıt oluşturma işlemi yapılabilmektedir. Bu sayede verilen destekten size yararlanarak bulunduğunuz alanda farklı çalışmalara imza atabilirsiniz. Çiftçilik alanında geliştirilen makineler için de destek alabilme imkanınız bulunuyor.

 Kesin Kayıt Yapılması ve Belgelerin Toplanması

Başvuru sahibi ön kayıttan sonra istenilen belgelerle İl ya da İlçe Tarım Müdürlüklerine bizzat gitmelidir. Belgeler bu projede iki gruptur. Birisi başvuruda istenenler diğeri de hak kazanımından sonra istenenlerdir. Başvuruda istenen belgeler; dilekçe, kişinin nüfus cüzdan fotokopisi, SGK tarafından belge(herhangi bir yerde çalışılmadığına dair), doldurulması tamamlanmış proje tanıtım formu, desteğe ilişkin taahhütname, okur-yazar olunduğunu gösteren belge şeklindedir. Tüm belgeleri topladıktan sonra ilgili noktaya başvuru yapabilirsiniz. Kısa süre içerisinde olumlu dönüş alarak desteğinizi alabilirsiniz. Bu desteğin amacı tarımın gelişmesi ve büyümesi yönünde olmaktadır. Bu sayede ekeceğiniz ürünleri daha hızlı bir şekilde ekebilirsiniz. Ayrıca çiftçiler için farklı destek seçenekleri de bulunmaktadır. Bunlara da başvuru yaparak yararlanma imkanınız bulunuyor.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*