Esenler Sürücü Kursu B Sınıfı Ehliyet Fiyatları

esenler sürücü kursu, esenler sürücü kursu fiyatları, B sınıfı ehliyet

Ülkemizde en çok başvurulan ve en çok kullanılan sürücü lisans belgesi B tipidir. Otomobil kullanımı için alınan bu ehliyet tipi şayet 1 Ocak 2016’dan önce alındıysa minibüs de kullanabilir. Bu tarihten sonra alınan B tipi ehliyetinde minibüs kullanmak için ayriyeten prosedürler uygulanacak. Peki, Esenler sürücü kursu b sınıfı ehliyet fiyatları hakkında neler söylenebilir?esenler sürücü kursu, esenler sürücü kursu fiyatları, B sınıfı ehliyet

Kimlere para ödenecek?

Bir B tipi ehliyete sahip olmak için önce kursa başvurmanız gerekiyor. Bunun için kurs ücreti ödeyeceksiniz. Eğitimi tamamladıktan sonra yazılı ve direksiyon olmak üzere iki adet sınava gireceksiniz. Bu sınavlar için devlete sınav ücreti yatırmanız gerekiyor. Sınavlardan başarılı olmanız durumunda kurstan alacağınız belge ve diğer gerekli belgeler ile Emniyet Genel Müdürlüğü’ne harç parası ve kart ücreti yatırmanız gerekiyor. Tüm bu işlemler neticesinde ekonomik masrafınız sonlanmış, sürücü lisans belgenizi almış bulunuyorsunuz. Kurs ücreti hariç tüm fiyatlar sabittir, ülkenin her yerinde aynıdır fakat Esenler sürücü kursu b sınıfı ehliyet fiyatları kurstan kursa göre değişmektedir.

B sınıfı da kendi içerisinde ayrılıyor;

Değişen yönetmelikle beraber 1 adet değil tam 3 adet B sınıfı ehliyet var. B1 sınıfı ehliyet dört tekerlekli motosikletler için ayrılırken B tipi otomobil ve kamyonet kullanıcıları içindir. BE adı altında üçüncü bir ehliyet ise römorklu taşımacılık yapanlar için ayrılmıştır. Başvuru yaş sınırları 18 dir.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*