Erkeklerin Vazgeçilmez Aksesuarı Tespih Stresi Alıyor

tespih stresi alıyor, tespih ile stresten kurtulma, tespihin faydaları nelerdir

Geçmişten günümüze kadar uzanan bir kültüre sahip olan tespihin erkekler için önemi çok büyüktür. Özel davetlerde iki dirhem bir çekirdek olan erkeklerin vazgeçilmez aksesuarı olarak önemini koruyan tespih erkeklerin ben buradayım deme şeklidir. Ayrıca strese iyi geldiği de bilimsel olarak kanıtlanmıştır. Psikoloji açısından incelendiğinde kişiye rahatlama hissi verdiği belirlenmiştir. Stres konusunda sorun yaşıyorsanız bu sorunu tesbih kullanarak aşabilirsiniz.tespih stresi alıyor, tespih ile stresten kurtulma, tespihin faydaları nelerdir

Tesbih Kullanımının İnsan Üzerindeki Etkileri Nelerdir?

Genelde erkeklerin tercih ettiği bir aksesuar olarak akıllara kazınan tespihin insan üzerinde olumlu psikolojik etkileri vardır. Erkeklerin var olan stresini gizleme çabasının kurtarıcısı, ben buradayım deme şeklidir. Erkeklere özgüven duygusu vermekte ve kendini ifade etme konusunda yardımcı olmaktadır. Allah’ı zikretmek de aracı, stres atmakta bir stres çarkı görevi görmektedir.

Tercih listesinin zirvesinde fosilleşmiş bir ağaç reçinesi olan kehribar yer almaktadır. Madde yapısı ve rengine göre farklılıklar göstermekte ve sınıflara ayrılmaktadır. Eğer bir erkek arkadaşınıza hediye alma düşünceniz var ise damla kehribar tespih doğru bir tercih olacaktır. Sadece bir aksesuar olarak şık görünümünüzü tamamlamaya yardımcı olmamakta ayrıca sağlık sorunlarının çözülmesinde de size yardımcı olmaktadırlar. Tespihler elinizde olan bir hekim görevi görmektedir. Damla kehribar şık görünümü ile gözleri kamaştırdığı gibi ateş düşürücü etkisi ile de rağbet görmektedir. Antioksidan özelliğe sahiptir. Sara hastalığına iyi geldiği için sara tedavisinde de kullanılmaktadır.

Erkeklerin Tercih Ettiği Tespih Çeşitleri

Vazgeçilmez tespihlerden biri de kuka ağacından elde edilen kuka tespih modelleridir. Kuka ilk ele alındığında açık kahverengidir ve elde çekildikçe koyu kahverengi olur. Eldeki terlemeyi durduran ve bakteriyi yok eden bu şık tespih Osmanlı döneminde sadrazamların vazgeçemediği bir tespih idi. Rahatlatıcı etkisinden dolayı stres azaltıcı bir ürün olarak kullanılmaktadır.

Gümüş tespihler ise hem zarif görünümü ile hem de vücuda olan faydalarından dolayı tercih edilen özel bir tespih çeşididir. Gümüş tespih radyasyona karşı insan vücudunu korumaktadır. Sedef, şeker, mayasıl rahatsızlıklarına da iyi gelmekte ve tedaviye yardımcı olmaktadır.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*