El Ve Ayak Bakımı

El Ve Ayak Bakımı

Güzellik ve bakım unsurlarının en önemlileri arasında yer alan el ve ayak bakımı maalesef ki günümüzde birçok kadın tarafından ihmal edilmektedir. Kolay ve evde uygulanabilen uygulamalar ile sizde kolayca el ve ayak bakımınızı yapabilirsiniz. El Ve Ayak Bakımı için aşağıda bir kaç öneri bulunmaktadır.

– Ponza Taşı Kullanımı;

Özellikle ayaklarımızdaki ölü deri ve nasırlar için haftalık olarak düzenli kullanılmalıdır. Ponza taşının düzenli kullanımı sonucunda ayaklarınızdaki ölü deri ve nasırlardan kolayca kurtulabilirsiniz. Ancak ponza taşı kullanılırken yapılan en büyük hatalardan birisi gereğinden fazla sert kullanımdır.

Bunun sebebi ise insanların daha sert yaparsam nasırlardan daha çabuk kurtulurum düşüncesidir. Bu kanı yanlış olmakla beraber, ciltte hasara ve yaralara sebep olmaktadır. Orta sertlikte ve düzenli kullanım ile sonuç almanız mümkündür. Ellerinizdeki nasırlar içinde el kullanımına uygun ponzalar ve törpüler bulunmaktadır. Bunların kullanımı da düzenli olmalı ve nazik bir şekilde uygulanmalıdır.

– Peeling Kullanımı;

Son yıllarda kullanımı yaygınlaşan ve kadınlar tarafından çok sevilen peelingler, haftalık el ve ayak bakımı unsurları arasında yer almaktadır. İçerdiği aromatik yağlar ile cildinizi besler ve yumuşatır. Düzenli kullanıldığı takdirde daha sıkı, daha parlak ve daha yumuşak el ve ayaklara sahip olursunuz. Cildinize uygun bir peeling seçerek haftada düzenli olarak iki sefer kullanmanız tavsiye edilmektedir. Çok fazla peeling kullanımı cildinizi tahriş edebilir.

– Krem Kullanımı;

Kozmetik sektörünün en büyük nimetlerinden birisi şüphesiz ki anti aging (Yaşlanma karşıtı) kremlerdir. Gelişen kozmetik sektörü sadece yüz için anti aging kremler üretmeyip, el ve ayak bakımı içinde ürünlerini kadınların hizmetine sunmuştur. Özellikle ellerimiz vücudumuzda yaşlanma belirtilerinin başladığı ilk bölgelerden birisidir. Kendinize uygun bir el ve ayak kremi ile hem ellerinizdeki yaşlanmanın önüne geçmiş olursunuz, hem de ayaklarınızda ki yaşlanmanın önüne geçip, yumuşacık olmasını sağlarsınız.

– Manikür Ve Pedikür Uygulamaları;

El ve ayak bakımının en önemli unsurlarından birisi manikür ve pedikür uygulamalarıdır. Düzenli yapılması gereken bu bakımlarda dikkat edilmesi gereken unsur streil ortamlar ve aletlerdir. Manikür ve pedikür yaptırırken ortamın streil olmasına dikkat ediniz. Aksi takdirde birçok hastalığa yakalanma riskiniz çok yüksek olur.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*