Diş eti çekilmesi nedenleri nelerdir?

diş eti çekilmesi, diş eti neden çekilir, diş eti çekilme nedenleri neler

Diş etleri insan sağlığı konusunda hekimlere bilgi veren önemli bir göstergedir. Diş eti çekilmesi çirkin bir görüntüye sebep olmakla birlikte gerçekten önemsenmesi gereken bir durumdur. Eğer diş eti çekilmesi, diş etlerinde kanama sizde de gözüküyorsa lütfen bir diş doktoruna gözükmeyi ihmal etmeyiniz.

Diş eti çekilmesini nasıl önleyebiliriz, bunun için yapılması gerekenler nelerdir?

Öncelikle diş etleriniz bir sağlık probleminizi göstermesinden ziyade diş etleriniz narin olabilir ve aslında diş etlerinize kullanmakta olduğunuz sert diş fırcanız sebep olabilir.. İlk olarak diş fırçanızın sertliğini kontrol ediniz.diş eti çekilmesi, diş eti neden çekilir, diş eti çekilme nedenleri neler

Diş macununuzu kontrol ediniz, diş macununuzun sadece beyazlatma amaçlı satılanlardan olmadığına emin olun. Diş macununuzun bakım özellikli olanlardan olmasına dikkat ediniz.

Ağızınızda oluşmuş bakteriler sebebiyle diş etleriniz çekiliyor olabilir, dişlerinizde oluşmuş olan tartarları temizletiniz, doğrusu bir diş doktoruna gidip diş temizliği yaptırmanız çok daha doğru olacaktır böylece kişisel diş bakımınız daha etkili olacaktır..

Diş eti çekilmeleri yemekte olduğunuz yiyeceklerin hijyen durumuna görede ortaya çıkabilir.. Bakteri üretmemiş taze yiyecekler tercih ediniz ve bizce asitli veya asit üreten yiyeceklerden uzak durarak diş eti çekilmesini önleyebilir, dişlerinizinde daha uzun süre sağlıklı kalmasını sağlayabilirsiniz.

Diş Beyazlatma

Diş doktoru sitesinden ziyaretçilerimize diş beyazlatma yöntemleri sunmaya karar verdik. Sitemizi ziyaret eden diş hekimlerinden de bu yazıya katkıda bulunmalarını rica ediyoruz. İşte ziyaretçilerimiz için diş beyazlatma yöntemlerinden bazıları..

Birinci diş beyazlatma yöntemi:

1 çay kaşığı karbonat

1 çay kaşığı zeytinyağı

1-2 çay kaşığı limon suyu

Uygulanışı: Bu üçünü iyice birbirine karıştırıp, dişlerinizi bu karışımla fırçalayınız, ilk uygulamanızda sonuç alamayabilirsiniz ancak haftada 1 defa uyguladığınız sürece beyazlamayı farkedebilirsiniz.. Farkı görebilmek için bu karışımı uygulamadan önce dişlerinizin resmini çekiniz, 1 ay sonraki tekrar resmini çektiğinizde dişlerinizdeki beyazlamayı fark edececeksiniz..

Diğer yöntemler ilerleyen zamanlarda eklenecektir.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*