Diş Beyazlatma Yöntemleri

diş beyazlatma, diş beyazlatma yöntemleri, diş nasıl beyazlatılır

Günlük yaşamda yemek yememiz, bir şeyler içmemiz, ilaç almamız veya sigara içmemiz gibi birçok dış etmen dişlerinizin sağlığını bozmakta, beyaz renk yapısına zarar vermektedir.

Örneğin aşırı sigara içen bir bireyin dişleri zamanla sigara dumanının rengi olan sarıya dönüşür. Aynı şekilde ilaç kullanımlarında da dişlerde siyah ya da sarı renk oluşumu ortaya çıkabilmektedir.

Bu dişlerin sararması ya da başka şekillerde doğal renginden ulaşması noktasında ilk etap önleminiz Diş Macunu kullanımı olmalıdır.diş beyazlatma, diş beyazlatma yöntemleri, diş nasıl beyazlatılır

Düzenli olarak Diş Fırçalayan bireylerde diş renklenme sorunu çok daha az görülebilmektedir. Ayrıca piyasada bulunan birçok diş beyazlatıcı etkili macunda buna katkı sağlamaktadır.

Kahve, Çikolata, Sigara, Kola gibi birçok günlük yaşamda bolca tüketilen ürün, diş üzerinde bulunan Mine tabakasını kaplar ve renginde bozulmalara neden olur. Normal şartlarda bu rengin gitmesi kolay gibi görünse de çok ince çatlaklara dolan renkler zorlukla dişlerden çıkarılabilir. Kaldı ki uzun süre fırçalanmayan, bakıma tabi tutulmayan dişlerde durum daha kötüdür.

Eğer diş macunu ve fırçası kullanımı ile sonuç alınamıyorsa, dişlerdeki renklenmeler kalıcı hale gelmeye başladı ise bir diş doktoruna görünmenin zamanı gelmiş demektir.

Diş Beyazlatma Yöntemleri

Diş doktorları tarafından diş beyazlatma yöntemi bazında 2 seçenekten birisi uygulanır. Bunlardan birisi Aşındırma Yöntemi dediğimiz çalışma, ikincisi Hidrojen Peroksit ile yapılan beyazlatma çalışmasıdır.

Ama bu iki çalışmada kesinlikle sonuç verecek diye bir şarta bağlanamaz. Hatta bazı kişilerde içerdikleri ilaçlar vb. nedenler dolayı kullanılamaz bile. Örneğin hamilelik döneminde ve emzirme döneminde bu iki çalışmada yapılamaz. Yine Hidrojen Peroksit alerjisi olanlarda, diş eti çekilmesi sorunu olanlarda, ağır şekilde mine kaybı sorunu olanlarda, ağza yapılan yapan dişleri olanlarda bu iki çalışmada sıkıntılı sonuçlar doğurabilir.

Kısacası Diş Beyazlatmak için çabalamamak ve zaman harcamamak istiyorsanız dişlerinizi düzenli olarak beyazlatıcı etkili bir macun ile fırçalamanızda yarar vardır.

Diş beyazlatma ücretleri
Diş beyazlatma fiyatları yapıtracağınız yere, bölgeye göre değişmektedir. Burada önemli nokta diş temizletme ile  diş beyazlatma işlemlerinin karıştırılıyor olmasıdır. Normalde ortlama 70 TL – 100 TL arasında dişlerinizi temizletebilirsiniz. İş diş beyazlatmaya geldiğinde  mesela, doğal beyazlatma diye adlandırılan bleaching yöntemi ile dişlerinizi  32$ (tanesi) gibi bir fiyat ödeyerek doğal yolla beyazlatmanız mümkün.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*