Daha Uzun ve Daha Kalın Kirpikler İçin Doğal Yöntemler

kalın kirpikler için yöntemler, daha uzun kirpikler için makyaj, kirpik makyajı yöntemleri

Yüzyıllardır, vurucu, güzel ve  bir o kadar uzun kirpikler erkekler için daima çekicidir. Fakat maalesef, herkes doğal bir şekilde daha uzun kirpiklere sahip olamıyor, bazı kadınların daha uzun kirpiklere sahip olmak için ufak bir yardıma ihtiyaçları olur. Daha önceleri glokom hastalığının tedavisinde kullanılan bazı yeni yöntemler ile kirpikleri büyütmek mümkün olur. Eğer kirpiklerinizin doğal yollarla büyüyüp kalınlaşmasını istiyorsanız biraz beklemek zorundasınız çünkü bu süreç 4 hafta kadar sürer. Daha uzun ve daha kalın kirpiklere sahip olabilmeniz için uymanız gereken bazı talimatlar bulunuyor.

Uzun ve Kalın Kirpikler İçin Doğal Yollar

  • Öncelikle yatağa girmeden önce makyajınızı temizlemeniz gerekir. Rimelinizi ve maskaranızı bütün gece kirpiklerinizde bırakmak, kirpikleriniz kırılmaya daha müsait hale getirir ve onları daha kırılgan yapacaktır. Rimelinizi çıkaracağınız zaman daha nazik olmanız ve özellikle gözler için üretilen yumuşatıcılardan kullanmanız gerekiyor.kalın kirpikler için yöntemler, daha uzun kirpikler için makyaj, kirpik makyajı yöntemleri
  • Kirpiklerinizi forma sokmak için geceleri kirpiklerinize biraz vazelin sürebilirsiniz. Kirpiklerinize vazelin kullanmanız onları yumuşatarak nemlendirecektir. Böylece kırılmaya karşı daha dayanıklı kirpikleriniz oluşur. Yeni kirpikler uzarlarken, bunlar kirpiklerinizin daha kalın görünmesini sağlamaktadır. Bazı insanlar vazelin kullanmak yerine Hintyağı kullanıyor.
  • Sağlığınıza özen göstermelisiniz. Çünkü göz ve gözkapağı çevresinde oluşan enfeksiyonlar kirpik kaybına neden oluyor. Mesela; madarosis hastalığı kirpiklerde oluşan ve onların dökülmesine yol açan bir rahatsızlıktır. Bu tip durumlarda her şeyden önce yapmanız gereken ilk şey doktorunuza görünmelisiniz.
  • Sağlıkla ilgili bir diğer tavsiye ise, sağlığınızı vitaminler ile desteklemeniz ancak abartıya kaçılmamalıdır. Kirpikler ile saçlar uzamak veya kalınlaşabilmek için belli bazı vitaminlere ihtiyaç duyulur. Saçlarınızı güçlendirmek için kompleks vitamin B, kirpikleriniz ve ya saçlarınız için ise vitamin A ve E almalısınız. Bu yağları uyguladıktan sonraki farka inanamayacaksınız.
  • Özellikle silis içeren takviyeler almalısınız. Potasyum, manganez, kalsiyum ile magnezyum kirpiklerinizin uzamasına; bakır, demir, krom ve iyot kirpiklerinizi dökülmesinin engellenmesine; çinko, kükürt, bakır ve silis de kirpiklerinizin güçlenmesine yardımcı olmaktadır.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*