Cinsel Terapinin Süreci Nasıl İşler?

cinsel terapi süreci, cinsel terapi nasıl yapılır, cinsel terapinin faydaları

Cinsel terapi cinsel konuda sorunlar yaşayan kişilere yardım eder ve sorunlarının çözülmesi için gereken çalışmayı bilimsel olarak yapar. Hastaya gerekli gördüğü takdirde ilaç tedavisi uygulamaktan da geri kalmayan terapistler birkaç seansta gözle görülür sonuçlar vermektedir. Cinsel Terapinin Süreci konusuna gelecek olursak bu süreç hastadan hastaya farlılıklar gösterebilir. Genellikle 6 ila 10 seans arasında değişen bu süreç ortalama 2 ay gibi bir süre tutabilir. Bu süre zarfında tedavilerinizi aksatmadan devam etmeniz gerekmektedir.cinsel terapi süreci, cinsel terapi nasıl yapılır, cinsel terapinin faydaları

Cinsel Terapi Hakkında daha fazla bilgi vermek gerekirse ülkemizde ve dünyada uzun yıllardır yapılmaktadır. Tam tarih olarak 1970’lerde bu alanda faaliyet göstermeye başlayan terapistler zaman ile kendilerini geliştirerek bu alanda gelişimlere tanık olmuşlardır. Cinsel sorunlar tedavi edilmedikçe hayatımızda büyük sorunlara yol açabilmektedir. Sosyal ve biyolojik olaylardan da etkilenen cinsel hayat siz farkında olmadan bile sorunlara yol açabilir. İlişkinin ilerleyen yıllarında çiftlerin artık isteksizlik gibi konularında çözümünün olduğu bu terapistler kıs zamanda sizi eski günlerinize döndürmeyi hedefliyor.

Psikoloji alanında eğitim almış kişilerin eğitimlerini başarı ile bitirmeleri üzerine cinsel alanda ek olarak alacakları eğitim üzerine cinsel terapist olabilirler. Ülkemizin her ilinde cinsel terapist maalesef bulunmamaktadır. Durum böyle olduğu için cinsel terapistlerin sayısının da oldukça az olduğunu söylemekte fayda var. Çünkü sadece psikoloji bölümünden mezun olan kişiler bu alanda uzman olamamaktadır. Ek bir eğitim almaları gerekmektedir.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*