Burun Estetiği Sürecinde Nelere Dikkat Edilmelidir?

burun estetiği yapımı, burun estetiği sonrası, burun estetiği yaptırdıktan sonra

Burun estetiği sürecinin zor olan kısmı ameliyattan sonraki ilk 1 haftadır. Bu süreçte doktorun önerilerinin dinlenmesi ve bu doğrultuda hareket edilmesi ameliyatın zorluklarını azaltacak ve iyileşme sürecinin çok daha kolay bir şekilde geçmesine yardımcı olacaktır. Bu süreçte dikkat edilmesi gereken unsurlar son derece çeşitlidir.burun estetiği yapımı, burun estetiği sonrası, burun estetiği yaptırdıktan sonra

 Beslenme dahil birçok detaya dikkat edilmeli ve ani hareketlerden uzak durulmalıdır. İlk günler, ağızdan nefes alınacağından baş dönmeleri ve ağız kuruluğu gibi problemler yaşanabilmektedir. Şişli burun estetiği sürecinin daha kolay geçmesi için bir süre dinlenilmeli ve tamponlar çıkana kadar düz bir şekilde yatılmalıdır. Yan bir şekilde yatmak yüz bölgesinde şişliklere ve morluklara neden olabilmektedir. Bu sebeple en az 2 adet yastık kullanılmalı ve iyileşme süreci tamamlanana kadar düz bir şekilde uyunmalıdır.

 Doğru beslenme

 Şişli burun estetiği sürecinde dikkat edilmesi gereken en önemli nokta doğru beslenmedir. Ameliyattan hemen sonra katı gıdaların tüketilmesi tavsiye edilmemektedir. Bunun sebebi burunda var olan tamponların yemek yemeyi zor bir hale getireceğidir. Burun tıkalı olduğu için ilk günler yenen yemeklerden tat alınmaması son derece normaldir. Bu sebeple mümkün olan en yumuşak ve sıvı gıdalar tüketilmeli ve en azından tamponlar çıkana kadar bu şekilde devam edilmelidir. Tamponlardan çıktıktan ve kişi yeniden koku almaya başladıktan sonra yavaş yavaş katı gıdalara geçilmesi mümkündür. Bu noktada ananas ya da maydanoz gibi besinlerin tüketilmesi yüzdeki şişliklerin ve ödemin azaltılmasına yardımcı olacaktır.

 Yara bakımı

 Yara bakımı da dikkat edilmesi gereken önemli noktalardan bir tanesidir. Bakırköy burun estetiği sonrasında doktorun önerdiği ilaçların kullanılması ve yara bakımının ihmal edilmemesi sürecin kolay geçmesine yardımcı olacaktır. İlk günler için tuzlu su ya da okyanus suyu adı altında satılan ürünlerin kullanılması burun içindeki yaraların iyileşmesine katkıda bulunacaktır. Bunun yanı sıra buz uygulaması da burun bölgesi ve çevresinin şişmesini önleyecektir. Doktor herhangi bir krem ya da ilaç önermediyse ne olduğu bilinmeyen ilaçların kullanılması tavsiye edilememektedir.

 Doktor kontrolleri

 Bakırköy burun estetiği için en önemli nokta doktor kontrolüdür. Bu ameliyat sonrası kontroller diğer ameliyatlara oranla çok daha sık olmaktadır. Bunun sebebi sürekli olarak çıkartılması gereken bir şeylerin bulunmasıdır. İlk 3-4 gün sonra tamponlar 1 hafta sonra ise dikişler alınacaktır. Doktor kontrolü ile yapılan bu uygulamalar için sürekli olarak kontrollere gidilmesi gerekecektir.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*