Boom Beach Nedir?

boom beach oyunu, boom beach nasıl oynanır, boom beach oynama

Boom Beach, Supercell oyun şirketi tarafından çıkarılan mobil bir oyundur. Android ve İOS tabanlı cihazların tamamında ücretsiz olarak kullanılmıştır. Çok oyunculu çevrim içi, gerçek zamanlı bir strateji oyunudur. İlk olarak Kanada’da betaya çıktı (11 Kasım 2013). Daha sonra 26 Mart 2014’te Küresel olarak herkese tanıtıldı. Boom Beach diğer oyunculara yapılan ve diğer oyunculardan gelen saldırıları düşünüp karşılık verme ve ona göre hareket etme oyunudur. Yani kısaca temel olarak bir strateji oyunudur. Oyunda oyuncuların sahip oldukları Üslere saldırı yapılarak birbirlerini yenmeye çalışırlar.boom beach oyunu, boom beach nasıl oynanır, boom beach oynama

Oyunun hikayesi ise tropika adada asker birlikleri ile başlayıp onu geliştirmekle devam ediyor. Oyuncu her saldırısında ilerledikçe genişleyen bir dünya haritasında diğer oyuncular ile karşılaşmaktadır. Boom Beach Oyuncuyu ‘’Kara Muhafız’’ olarak da bilinen rakiplerle karşı karşıya getirir.

Oyuncu kaynağı biterse farklı rakiplere saldırarak da istediği kaynağı elde edebilme şansına sahiptir. İlk kahramanınız Çavuş Brick’in kilidi, terk edilmiş kulübeyi açtığınızda kullanılabilir hale gelir. Android üzerinde 50 Milyondan fazla indirme sayısı alan Boom Beach, İOS üzerinden de yaklaşık olarak 50 Milyon indirme sayısı alarak kullanıcıların dikkatini ve beğenilerini almaya başarmıştır.

Boom Beach Kahramanlarının Özellikleri Nelerdir?

Oyunumuzda yer alan kahramanlar sizin rakiplere karşı açtığınız savaşlarda çok işinize yarayacaktır. Bu kahramanların genel olarak özellikleri şunlardır:

  1. İki tür saldırı yetenekleri bulunmaktadır. Üç kahraman yeteneği ve bir kahraman özelliği olmak üzere.
  2. Kahramanı yükseltirken bekleme süresi olmasına rağmen hala kullanabilmektesiniz.
  3. Kahramanlarınızı eğitmek için altın kullanmazsınız.
  4. Rakiplere karşı açtığınız savaşlarda kullanabilirsiniz ve sadece yaralanabilirler.
  5. Kahramanlar yeteneklerini kullandıklarında sadece Gambot denilen enerjileri azalmaktadır.
  6. Kahraman özelliklerini, kahramanın seviyesiyle birlikte yükseltebilmekteyiz. Kahraman yetenekleri sadece Tüccardan alınan Oyun jetonları ile yükseltilebilir.
  7. Arkadaşlarınız ve birliğiniz ile birlikte görevler tamamlamak için yarışabilirsiniz.
  8. Tropik takımadalarını ve büyük yaşam kristallerini keşfederek oyun içerisinde yer alan gizemli özellikleri bulabilirsiniz.

Boom Beach Ücretli Midir?

Boom Beach’i ücretsiz olarak indirip oynayabilmekteyiz lakin oyun içerisinde yer alan bazı öğeleri gerçek para ile satın alıyoruz. Bu özelliği tamamen kapatmak istiyorsanız Google Play Store veya App Store üzerinden Ayarlar kısmına girip ‘’Satın Alınanlar’’ yerinden pasif hale getirebilirsiniz.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*