Bölgesel İncelme Yöntemleri Nelerdir?

bölgesel incelme, bölgesel zayıflama, nasıl bölgesel zayıflanır

Bölgesel zayıflama, vücudun belli bölgelerinde biriken yağ ve kiloları gidermek için uygulanan yöntemdir. Özellikle bayanların en büyük güzellik sorunlarından biri de göbek ve basen gibi belli bölgelerde biriken kilolardır. Bu bölgesel yağlanma ve kilolardan kurtulmak için ilk olarak diyetisyen yardımı ile yapılan diyetler uygulanır. Diyet ile birlikte bölgesel incelme egzersizleri yapılır. Uygulanan bu yöntemler ile bölgesel incelme sağlanamazsa, yağların aldırılması ya da yok edilmesi için uygulanan tıbbi müdahalelere başvurulur. Gelişen teknoloji ile yeni bilimsel uygulamalar ile bölgesel zayıflama yapılmaktadır. Bölgesel zayıflama sağlayan bu yöntemler estetik cerrahi uzmanı doktorlar tarafından yapılan ameliyatsız uygulamalardır.bölgesel incelme, bölgesel zayıflama, nasıl bölgesel zayıflanır

Bölgesel İncelme Yöntemleri Nelerdir

Diyet ve egzersizler ile giderilemeyen bölgesel yağ ve kilolar için uygulanan tıbbi yöntemler şunlardır:

  • Liposuction,
  • Mezoterapi,
  • Lipoliz,
  • Karboksiterapi,
  • Ultrashape,

Uygulanan bu bölgesel incelme yöntemleri ameliyatsız bölgesel zayıflama yöntemleridir. Bu yöntemlerden Liposuction yağların alınması şeklinde uygulanan bir bölgesel zayıflama uygulamasıdır. Mezoterapi ve Lipoliz yöntemlerinde yağ ve kilo fazlalığı olan bölgeye ince iğneler ile yağları parçalayan doğal bir ilaç enjekte edilmesi şeklinde yapılır. Korboksiterapi uygulamasında yağlanma olan bölgeye saf karbondioksit enjekte edilerek yağların parçalanıp yok olması sağlanır. Ultrashape, bölgesel yağlanma olan bölgeye ultrason uygulanarak yağların parçalanmasını sağlayan iğnesiz bir yöntemdir. Radyofrekans yöntemi ise bölgesel yağlanma olan bölgeye verilen radyo dalgaları ile ısıtılarak yağların parçalanması şeklinde uygulanır.

Bölgesel Zayıflama Yöntemleri Nerede Yapılır

Bölgesel incelme sağlamak amacıyla uygulanan bölgesel zayıflama yöntemleri mutlaka estetik cerrahi uzmanı bir doktor tarafından bir tıp merkezinde yapılmalıdır. Bölgesel zayıflama yöntemleri tıbbi bir müdahaledir ve işinde uzman olmayan kişiler tarafından yapılması insan sağlığı için tehlikeli olacaktır. Sağlıklı ve etkili bir bölgesel zayıflama sağlanabilmesi için bölgesel incelme yöntemlerinin en doğru ve etkili bir şekilde yapılması gerekir. Bölgesel incelme sağlamak için uygulanacak yöntemlerde kullanılacak cihazların, cihazlar konusunda ve yapılacak işlem için eğitimli ve donanımlı kişiler olması gerekir. Yapılacak en küçük bir yanlış uygulama kişinin sağlığını tehdit eder, hatta hayati risk bile oluşturabilir. Bu sebeple bölgesel incelme işlemi uzman kişiler tarafından yapılmalıdır.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*