Bitkisel Hiperaktive Tedavisi

hiperaktivite tedavi edilmesi, hiperaktivite tedavisi gecikirse ne olur, hiperaktivite tedavisi nasıldır

Hiperaktive hastalığı dikkate alınması önemsenmesi gereken ve tedavisinin kesinlikle yapılması gereken bir rahatsızlık olup erken tannın bu hastalıkta öneminin dikkat çekici boyutlarda olduğunu belirtmekte yarar var. Çocukluk çağında başlayıp fark edilmeyen bu sendrom önce ergenliğe sonra yetişkinliğe kadar süregelecektir.hiperaktivite tedavi edilmesi, hiperaktivite tedavisi gecikirse ne olur, hiperaktivite tedavisi nasıldır

Üstelik sıkıntıların dozları artarak. Hiperaktive tedavisinde terapi ve ilaç kullanımının önemini belirtmiştik. Bitkisel hiperkative tedavisi adı altında bulunan birtakım dipnotları da paylaşmak doğru olacaktır. Bunlar nedir? 1- Egzersiz. Çocuğa mutlaka günde 30 dk egzersiz yaptırılmalı mesela bir spor salonuna yazdırılabilir veya bisiklet sürdürülebilir. 2- Beslenme. Dikkat edilmesi gereken ikinci önemli noktadır. Dikkatini arttırıcı yiyeceklerle beslenme yumurta fındık ceviz süt ürünleri ile besleme, mesela ıspanak magnezyum açısından zengindir çocuğun sinirlilik halini alır. Balık yağı hafıza güçlendirmede çok etkilidir. 3- Masaj çocuğunuz için hayli yararlı olacaktır. Çocuk rahatlayacak vücudundaki gerginlikten kurtulacaktır. 4- Papatya Çay olarak çocuğunuza tükettirdiğinizde; papatyanın rahatlatıcı sinirleri yatıştırıcı bir özelliği olduğundan olumlu etki görülecektir.

Bitkisel hiperaktive tedavisi içerisinde çocuğun uyku düzeni aşırı dikkat edilmelidir. Kurallar hakkında net olmanız gerekmektedir. Aksi takdirde çocuktaki disiplinsizlik dürtüsü ortaya çıkacaktır. Yeterince sevgi ve onunla kaliteli zaman geçirme çok önemlidir. Çocuk paylaşım ister ve bunu ebeveynden bekler. Kesinlikle göz teması kurulmalıdır. Sert cezalar verilmemeli hatta küçük ödüllerle teşvik yapılmalıdır.

Yaşam tarzı değişiklikleri ile eğer tanı başındaysanız kurtulmanız mümkün. Bitkisel tedaviler ile bu hafifletilebilir hatta belki kurtulma şansı bile vardır.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*