Beyaz Çamaşırları Beyazlatmanın Püf Noktaları

çamaşır beyazlatmanın yolları, beyaz çamaşır beyazlatma

Biz hanımlar çamaşırların temizliği ve beyazlığı konusunda hassasızdır. Söz konusu olan beyaz çamaşırlarsa hassasiyetimiz ikiye katlanır. Beyaz çamaşırların temizliği, zaman zaman oluşan lekelerden arındırılması ve sararan çamaşırların beyazlatılması bu konuda öncelikli gündemimizi oluşturur. Çamaşırlarımız çoğunlukla yanlış deterjan kullanımı sonrası beyazlıklarını yitirirler. Bunun yanı sıra çamaşırlarımızın beyazlığını korumak için beyazlarla yıkanmasına ve açık havada kurutulmasına özen göstermeliyiz. Sararmış beyazları tekrar beyazlatmak ve bembeyaz olmasını sağlamak istiyorsanız size beyaz çamaşırları beyezlatmak için doğal yöntemleri konu alan bazı ipuçları verebiliriz:çamaşır beyazlatmanın yolları, beyaz çamaşır beyazlatma

Bir leğene Arap Sabununu karıştırın beyazlarınızın içine atın bir gece beklettikten sonra makinaya atıp sadece durulatın. Bembeyaz olduklarını göreceksiniz. Aynı işlemi çamaşırlarımazdan birgün once bir leğen içinde sirke ilavesiyle de deneyebilirsiniz.
Beyazları çamaşır makinesine atarken, makinanızın deterjan haznesine 1 bardak Sirke ekleyebilirsiniz. Sirkenin kokusunun çamaşırlara sinmesinden endişe etmeyin. Çamaşırlar kurutulduğunda sirkenin çamaşırlar üzerinde kalıcı bir etki bırakmadığını göreceksiniz.
Çamaşırları beyazlatmak da dahil olmak üzere tüm temizliklerinizde Karbonat kullanabilirsiniz. Bu çamaşır makinanızın haznesini bir ölçek karbanat katmak olabildiği gibi temizlik ve silgi kovanızda kullandığınız temizleyicilerin içine de doğal bir temizlik aracı olarak karbonatı gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.
Doğal temizleyicilerden biri de aspirindir. Çamaşır makinesi deterjan haznesine 2 adet aspirin koyabilir ya da çamaşırları bekletme leğeninin içine birkaç aspirin katabilirsiniz.
Beyaz çorapları ise leğenin içine Broks koyup 3-4 saat bekletin sonra bol suda durulayın.
Limon suyu da çamaşırlarınızda doğal temizlik, yumuşaklık ve parlaklık elde etmek için kullanılabilir. Çeyrek çay bardağı limon bir yıkamalık çamaşırınız için yeterli olacaktır.
Beyaz el havlularınızın yumuşacık olmasını istiyorsanız makinanın gözüne bir tatlı kaşığı kaya tuzu ilave edebilirsiniz.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*