Benler Ne Kadar Yaygındır?

Benler Ne Kadar Yaygındır?

Benler hemen hemen herkeste bulunan deri kabarcıkları ya da deri parçalarıdır. Pek çok farklı türleri bulunmaktadır. Genellikle benlerin çoğu genetik kaynaklıdır. O nedenle ne zaman çıkacakları ve vücudun neresinde çıkacaklarına ilişkin genetik kodlara bağlı olarak değerlendirme yapılabilir.

Benler ne kadar yaygındır? Genellikle pek çok kişi bu sorunun yanıtını merak etmektedir. Benlerin yaygın olmasının birincil sebebi genetik ile ilgilidir. Bunun dışında dış faktörler de oldukça etkilidir. Güneş etkilerine yoğun olarak maruz kalan bölgelerde ben çıkması oldukça doğaldır.

Bunu yanında özellikle açık tenli kişilerde çiller gibi oldukça farklı ben türlerinin de ortaya çıktığı görülmektedir. Aynı zamanda kızıl saçlı kişilerde de bu ben türünün yoğun olduğu bilinmektedir. “Benler ne kadar yaygındır?” sorusu değerlendirilirken öncelikle genetik faktörlerin daha sonra ise çevresel faktörlerin göz önünde bulundurulması oldukça önemlidir.

Bunun yanında yaşlılık lekesi olarak değerlendirilen benlerin de yaygınlaşması tamamen çevresel faktörlerle ilgilidir. Bu lekelerin yaygınlaşması tamamen doğal faktörlerle ilgilidir. Genellikle neden çıktığı belli olmayan yaşlılık lekelerinin pek çok kişide farklı yaşlarda çıktığı da eklenmelidir.

“Benler ne kadar yaygındır?” sorusunu yanıtlarken ayrıca bir de giderek sayısı artan benler üzerinde durmak gerekecektir. Bazı benlerin sayısı giderek artmaktadır. Bunun nedeni bir hastalık olabilir. Genellikle bu tarz benlerin kanser habercisi olduğu da söylenebilir. Dolayısıyla bu noktada önemli olan bunun nedeninin bir cerrah tarafından belirlenmesidir.
Lazerle Ben Tedavisi Fiyatları

Ben , ben tedavisi, ben hastalıkları 2

Ben ya da diğer adı ile nevüs pek çok kişinin aşina olduğu bir kavramdır. Pek çoğumuzun vücudunda bulunan deri kabarcıkları ve deri parçacıkları olan benler iyi huylu ve kötü benler olarak ikiye ayrılmaktadır. Genellikle iyi huylu olan benler hemen hemen herkesin vücudunda bulunmaktadır. Kötü huylu benler ise kesinlikle doktor kontrolünde tedavi edilmesi gereken benlerdir. Bu noktada merak edilen bir şey de lazerle ben tedavisi fiyatlarıdır.

Lazerle ben tedavisi genellikle benlerden muzdarip olan ve aynı zamanda benlerin bulunduğu noktadan şikayet eden yani estetik kaygıları olan kişilerin denediği tedavi yöntemlerinden biridir. Lazer tedavisi sonrasında genellikle tedavi edilen bölgede pembemsi bir leke oluşmaktadır ve bunun ardından bu leke ten rengi ile aynı kıvama gelmektedir. Yani yaklaşık olarak 1.5 ay içinde söz konusu bölgenin renginde değişiklik olmayacaktır. Lazerle ben tedavisi fiyatları değerlendirildiğinde oldukça farklı fiyatların söz konusu olduğu görülmektedir. Doktorlara göre farklı fiyat politikaları denenmektedir.

Genellikle bir benin lazer ile tedavisi 100 TL olarak belirlenmiştir. Koyu renkli olan benlerin daha kolay tedavisi söz konusudur. Bunun dışında lazerle ben tedavisi fiyatları benlerin sayısı arttığında daha da artmaktadır. Her yeni ben için ekstra 50 TL alınması söz konusu olmaktadır

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*