Bakırköy Karın Germe Estetiği Operasyonu

karın germe operasyonu, karın germe estetiği, karın germe işlemi

Aşırı kilo alıp verilmesi ya da geçirilen hamilelikler sonrasında karın yağları, karın derisi ve kaslarında meydana gelen deformasyonlar ve gevşemelere bağlı olarak karın bölgesinde sarkmalar olmaktadır. Karın ön duvarını oluşturmakta olan ve karının düz bir şekilde görünmesini sağlayan kaslar arasındaki bağ dokularının yırtılması sonucunda kaslar birbirinden ayrılmaktadır. Bu durumda ise içerden organların itmesiyle birlikte karın dışarı doğru çıkmış ve sarkık bir şekilde görünmektedir. Önemli ölçüde kilo kaybedilmesi ile de karın derisi gevşeyip sarkmaktadır. Tüm bunların çözümü için ise abdominoplasti olarak da bilinen karın germe estetiği operasyonları uygulanmaktadır. Böylece karın ön duvarı daraltılmakta, gevşeyerek araları açılan karın kasları sıkılaştırılmakta, karın derisinin sarkan kısımları yağlarla birlikte alınmaktadır.karın germe operasyonu, karın  germe estetiği, karın germe işlemi

Karın Germe Operasyonları Nasıl Yapılır?

Karın germe estetiği operasyonları ortalama 2-3 saat kadar sürmektedir. Göbek ve pubis adı verilen tüylü bölge arasında kalan karın yağları ve karın derisi çıkarılmaktadır. Üst kısımlarda kalan dokuların aşağı doğru çekilirken göbek deliğinin olması gereken bölüme denk gelen deriye delik açılarak göbek deliği buradan dışarı alınarak yeni yerine dikilmektedir. Ameliyattan sonra ise kesi hattı deri altından gizli dikişlerle kapatılmakta ve pansumanlarla örtülmektedir. Dikiş hattı bikini bölgesinde kalacak şekilde oluşturulmaktadır. Operasyondan hemen sonra ise karın korsesi giydirilmektedir. Bakırköy karın germe estetiği operasyonu hakkında tüm ayrıntılar hem operasyon öncesi hem de operasyon sonrasında uzman cerrahlar tarafından hastalara aktarılmaktadır.

Ameliyat İzleri

Bakırköy karın germe estetiği operasyonu hakkında en çok merak edilen konulardan biri de ameliyat izleridir. Bu operasyonlarda izler iç çamaşırı içerisinde gizlenmektedir. İnce ve pembe renkli bu çizgi giderek beyazlamakta ve daha az belirgin hale gelmektedir. Ayrıca doktorunuzun önereceği iz kremleri ve silikon bantlarla izler daha az belirgin hal almaktadır.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*