Arabalı kurye nasıl olunur?

arabalı kurye, arabalı kurye kime denir, arabalı kurye olmak

Arabalı kurye olabilmek için iyi ve tecrübeli bir şoför olmak gereklidir. Trafikte her zaman dikkatli olmak ve kişinin kullandığı arabayı iyi tanıması gerekir. Bu nedenle de bazı kurye şirketleri kişinin kendi arabası ile kuryelik hizmeti yapmasını ister. Hem firma araba almak derdinden kurtulur hem de arabasını iyi tanıyan kurye teslimatları daha güvenli ve kısa bir sürede gerçekleştirir.arabalı kurye, arabalı kurye kime denir, arabalı kurye olmak

Arabalı kurye olabilmek için ilk önce arabalı kuryeye ihtiyacı olan firmaları öğrenmek gerekir. Bunu iş alanlarına bakarak kolay bir şekilde yapabiliriz. İş ilanlarına göz gezdirerek bize en yakın ya da ulaşmamızın kısa sürede olduğu bir firma belirleyebiliriz. Telefon ile arayarak iş görüşmesi yapmak istediğinizi ve arabalı kurye olmak istediğinizi belirtirseniz karşınızdaki kişi size yardımcı olacaktır. Muhtemelen İnsan Kaynakları veya şirketin çapına göre patron ile bir görüşme ayarlayacaktır. Görüşme de iki tarafta birbirinden beklentilerini söyler. İş veren genel olarak kuryenin ehliyet bilgisini, yaşına, sağlığına ve güvenilir olup olmadığına bakar. Çeşitli güven testleri uygulayabilir. İş arayan kişi ise maaş, ssk, yol yemek gibi daha çok maddi anlamdaki getirilere bakar. İki taraf için de uygun şartlar oluşturulursa kişi arabalı kurye hizmeti vermeye başlar. Zamanla çalışanın performansına göre ücretinde artış veya azalmalar olabilmektedir. Bazı durumlarda ise arabalı kurye yaptığı teslimat başında belli bir oranda komisyon alarak çalışır. Bu oran genel olarak yüzde 50 veya altıdır. Eğer çalışan garanti bir maaş alıp üstüne bu şekilde ücretlendirilmeye tabii tutulmak istiyorsa yüzdesi 20-20 civarı olup maaşında azaltmaya gidilir. Fakat hiç maaş almadan çalışıp yaptığı işten işten yüzde 50 oranında pay alan kuryelerde vardır.

Arabalı kuryeler en fazla kazanan kuryelerdir. Bu sebepten dolayı en fazla iş başvurusu yapılan kurye sınıflarının da başında gelir. İş alım imkanı oldukça çoktur. Firmalar genellikle yaş sınırı olarak 55 yaşı belirlemişlerdir. Fakat bazı durumlarda bu esnek olabilmektedir. Kurye hizmetleri her zaman insanların ihtiyacı olmaya devam edecektir.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*